MHP grup toplantısı sonrası genel başkan Devlet Bahçeli tarafından CHP lideri Özgür Özel’e iletilen sorular sonrası yanıt gecikmedi. CHP EGenel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve İzzet Ulvi Yönter’i belirterek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Bu isimler Sinan Ateş iddianamesinden nasıl ayıklanmıştır?” diye sordu. 

Sorulan soru sonrası MHP cephesinden ilk yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’den geldi. Sert sözler sarfeden MHP’li Yönter, “Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerden, Özgür isimli aşağılık bir müfterinin dünkü grup toplantısında “MHP’deki o ikili” diyerek şahsımı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın’ı ima ve işaret ettiği anlaşılmaktadır. 

Izzet Ulvi Yönter (1) (1)

Eczacı Özgür, karın ağrını ve kuyruk acını biliyoruz, fakat iflah olmaz bir vaka olduğun için tedavini de zor görüyoruz. Sayın Genel Başkanımızın şamar gibi yüzüne inen sorularına misilleme yapıp sen de dört soru sormuşsun…Çünkü kaçacak yerin kalmadı, bölücülerin elini eteğini öpecek kadar diptesin..

Devlet Bahçeli’nin konuşma metniyle ilgili detayları aktaran Yönter, “Liderimiz, yaptığı ve yapacağı tüm konuşmaları, yayımladığı tüm mesajları bizzat kendisi hazırlar, bu esnada danışmanlarından bazı konularla ilgili araştırma yapmasını isteyebilir…Bu herkesin bildiği, senin gibi cahillerin inkar ettiği bir hakikattir.. Böyle bir meseleyi konuşmak inanılması çok zor bir seviyesizliktir.

Devlet Bahçeli (2)

Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı: Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok Taraflar Arasında Sıkıntı Var! Başkandan Dikkat Çekecek Bayram Mesajı: Adaylar Arasında Bir Sıkıntı Yok Taraflar Arasında Sıkıntı Var!

Yani ne benim ne de Semih Beyin konuşma metinlerine dahi görülmüş şey değildir. Bu bir.. Demek ki senin kulağına bir şeyler üfleyenler seni keklemişler.. Dümene gelmişsin, tuzağa düşmüşsün, işbirlikçilerini tekrar gözden geçirmende fayda olduğu kanaatindeyim.. Bu iki.. Kaldı ki Sayın Genel Başkanımızın kesip attığı tırnak bile sana on gömlek fazla gelir..” ifadelerini kullandı.

Ağır Sözler!
Sözlerinin devamında, “Diğer yandan, en küçük ilgi ve alakamızın söz konusu dahi olmadığı bahse konu cinayet iddianamesiyle ilgili dün soru kalıbı içinde telaffuz ettiğin iddialarını ispat etmezsen, alçaksın, ahlaksızsın, şerefsizsin, namussuzsun! Daha sana ne diyelim…Hodri meydan…Bu da üç…Sende utanma yok ki! Sende omurga yok ki! İşin özünde sende hiçbir şey yok, ama CHP’nin Genel Başkanısın... Yazık, günah, ayıp.. Senin gibi müptezellerin varlığı bile Türk siyasetinin mahvı perişanlığına en açık delildir.. Sen Ülkücü düşmanısın, MHP düşmanısın, kimlerle iş tuttuğun cümle alemin de malumudur.. Müfteriliğinin hukuki bedelini inşallah ödeyeceksin. Botokslu Özgür haydi bak dalgana “ açıklamalarını yaptı.

Bu sözlerden sonra gözler yeniden CHP cephesine çevrildi. Yanıt ne zaman gelecek bilinmiyor.

Kaynak: Özel Haber