Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde silah kazası sonrası Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala şehit oldu. Acı haberi MSB duyurdu. MSB konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde, Silah kazası sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Onb. Recep KABALA şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” dedi.

Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler! Çanakkale’deki Orman Yangını Hakkında Yeni Gelişmeler!

Şehit 1

Kayseri İl Emniyeti’nden Mesaj Yayımladı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü silah kazası sonucu şehit düşen Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala için başsağlığı mesajı yayınladı. Emniyetten yayımlanan mesajda, “17 Mayıs 2024 tarihinde P. Söz. Onb. Recep Kabala şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Kayseri Il Emniyet Açıklama

26 yaşında olan şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala aslen Erzurumlu olan şehidin acı haberi Hınıs ilçesine bağlı Bellitaş Mahallesi'nde yaşayan baba evine ateş gibi düştü.

Kaynak: Haber Merkezi