Olay, 11 Mart günü Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Ziyapaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hazım Evren (38) babası Tamer Evren'den (66) uyuşturucu madde için para istedi. Parayı vermek istemeyen baba ve oğul arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa bir süre sonra büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavga sırasında baba Tamer Evren, oğlunu evlerinin bahçesinde sırtından av tüfeği ile vurdu.

Tamer Evren, oğlunu sırtından vurduktan sonra sağlık ekiplerinin arayarak oğlunu öldürdüğünü söyleyerek itiraf etti. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından Hazım Evren’in hayatını kaybettiğini öğrenildi. Tamer Evren ise evde bekleyerek, gelen polislere silahıyla birlikte teslim oldu.

‘Evladımı Öldürdüğüm İçin Çok Pişmanım’

Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü Kayseri'de Kahreden Olay! Kazayla Torununu Öldürdü

Emniyette alınan ifadesinde oğlunun uyuşturucu parası istediğini belirten Tamer Evren, “200 TL para verdim. Uyuşturucuya zam geldiğini söyleyip 100 TL daha para istedi. Ben de 'veremem bakkala borcumuz var' deyince bana satırla saldırdı. Ben de kendimi savunmak zorunda kaldım. Evladımı öldürdüğüm için çok pişmanım” ifadelerine yer verdi.

Adliyeye sevk edilen Tamer Evren çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: İHA