Yerel seçimler kapsamında parti liderleri ülkenin dört bir yanından mitingler düzenlemeye devam ediyor. İzmir’in Foça ilçesinde seçim mitingi düzenleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. İlçenin ilk kadın belediye başkan adayı olan Saniye Bora Fıçı’yı tanıtan Özel, miting konuşmasına devam etti.

Mitingde konuşma yapan Özel, meydanda söylenen ‘İnadına CHP inadına sol’ sloganı üzerine de, “Evladım o mesajı mı verdik şimdi? Bu seçim sağ-sol seçimi değil, bu seçim iyi hizmet edecek bir yöneticiyi başa getirme seçimi. Bu seçim; pahalılıktan bıkmış, bıçak kemiğe dayanmış, yoksullaştırılmış milyonların hükümete isyan seçimi. Slogancıyı değiştirin” diye konuştu.

İsmail Özdemir’den Sert Çıkış: Kimse Bunu Sulandırmaya Çalışmasın İsmail Özdemir’den Sert Çıkış: Kimse Bunu Sulandırmaya Çalışmasın

Özgür Özel, gülümseyerek, “İlk o sloganı attıran arkadaş, paragraf sorusu gibi önce beni dinleyeceksin, sonra ona göre sloganı attıracaksın. Ondan sonra olacak slogan; ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ olur” dedi.

Özgür Özel, adayını tanıtarak, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyet tarihi boyunca İzmir’de 6 kadın belediye başkanı var. Bu dönem 9 cumhuriyet kadınını seçilecek yerlerden aday gösterdik” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA