Yerel yönetim seçimlerinin tamamlanmasının ardından oylar sayılamaya devam ediyor. Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde oyların çalındığı iddiası ile MHP tarafından YSK ‘na itiraz dilekçesi verilmişti. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP adayı Deniz Yağan belediye başkanı olurken MHP bu durumu kabul etmeyip YSK sonucunu beklemektedir. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya hesabından seçimlerin sağlıklı koşullarda yapılmadığı belirtti.

Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi'nin Hobi Bahçeleriyle İmtihanı! Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi'nin Hobi Bahçeleriyle İmtihanı!

Seçimler Sağlıklı Koşullarda Yapılmadı

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Böyle bir seçim kabul edilemez, her şey açık ortada iken hakkımızı elbette arayacağız. Hakkımız olmayan tek bir oyu dahi istemeyiz ama yapılan onlarca hukuksuzluğu da kabul etmemiz mümkün değildir. Partimiz olarak Sarız’da kaybettik, kazanan adayı tebrik ettik, başarılar diledik, âmâ kıymetli hemşerilerimiz Pınarbaşı İlçemizde seçimlerin sağlıklı koşullarda yapılmadığını belirtmek isterim ve tüm bu elimizdeki verileri sizlerle de paylaşmak isterim. Biz hukukun üstünlüğüne sonuna kadar inanıyor ve adaletin yerine mutlaka geleceğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Kurum Bülteni