YSK’nın kararına göre tekrarlanacak seçimler için Pınarbaşı’da oy yarışı devam ediyor. Yıllardır Pınarbaşı halkının şikayetleri üzerine bir türlü harekete geçmeyen yetkililer seçime az bir süre kala projeleri açıklamaya başladı.

2 Haziran seçimlerine 8 gün kala Pınarbaşı’nda proje temellerinin atılması için AK Parti ve MHP protokolü bir araya geldi. Yıllardır terminal binası olmadığı için soğukta, yağmurda dışarda otobüs beklemek zorunda kalan Pınarbaşı halkı sonunda ilçe terminal binasına kavuşuyor.

Seçimler Pınarbaşı Halkına Yaradı! (3)

Büyükşehir Belediyesi tarafından Terminal Binası ve Ticaret Binası Projesi’nin temeli atıldı.

Temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Menduh Uzunluoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Seçimler Pınarbaşı Halkına Yaradı! (2)

Hacca Giden Hacılar Kaçırıldı Mı? Yeni Fahire Kara Olayları Mı Yaşanıyor Hacca Giden Hacılar Kaçırıldı Mı? Yeni Fahire Kara Olayları Mı Yaşanıyor

Doğal Gaz!

Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Pınarbaşı halkının doğal gaz talebine karşılık vereceklerini belirterek, doğal gazın 2024 yılında bitirilmesinin planlandığını hatırlattı. Milletvekili Özdemir, Başkan Büyükkılıç’a doğal gazın gelmesi halinde vermiş olduğu 500 kombi sözünü hatırlattı.

Yol Yenileme!

Ayrıca MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Pınarbaşı’nın girişinden çıkışına kadar olan, Malatya-Kahramanmaraş bölgesindeki kavşağa kadar olan tüm kısmındaki yolların yeniden yapılarak, genişletilmesi ve Pınarbaşılıların hizmetine sunulmasının onaylandığı müjdesini verdi.

İlçe Terminali ve Ticaret Binası!

Toplam 2 bin 435 metrekare alanlı, günün koşullarına uygun, modern ve şık görünümlü bir yapı olacak Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Projesi’nde yapının ilçe hastanesi tarafına bakan zemin katında çeşitli büyüklüklerde toplam 5 adet dükkan, Kayseri-Malatya yoluna cephesi bulunan alanda ise ilçe terminali, restoran, yöresel ürünler pazarı, market, oto bakım gibi fonksiyonları içeren toplam 5 adet dükkan bulunacak.

Seçimler Pınarbaşı Halkına Yaradı! (4)

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise “Şu anda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, altyapı ekibiyle, fen işleriyle, tarımıyla, kırsalıyla, KASKİ ile elektrik şirketiyle, doğal gazıyla, telekomuyla, adeta tüm kurum ve kuruluşlarıyla sizlerin hizmetindedir. Biz diyoruz ki kenetlenelim, birlikte olalım. Allah’a şükürler olsun, doğal gaz hayata geçiyor. Terminal binası dedik, biz konuşmuyoruz, icraat yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber