OSB yöneticileri yüzde 50 yaptıkları su zammına Türkiye’de ki en ucuz suyu biz veriyoruz diyerek savundu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin indirimin ardından OSB’de ki su fiyatlarının artması tartışmaları beraberinde getirdi.

Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi su fiyatlarında önce yüzde 20 ardından yüzde 50 indirime gitmişti. Yaşanan bu indirimin ardından Kayseri OSB’de su fiyatlarında yaşanan artış tepkilerini beraberinde getirdi. Fabrikaların en çok şikayet ettiği konuların arasında yer alan su fiyatları konusu olurken Kasım 2022’de 5 TL olan su fiyatlarının atık su dahil Ocak 2024’te 7.50 TL’ye çıkması bir çok fabrikanın tepkisini çekti.

Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın Kayseri’nin 9 İlçesine Kritik Uyarı Geldi! Önlemlerinizi Alın

Yaşanan gelişmelerin ardından Kayseri OSB Yönetimi su fiyatları konusunda diğer şehirlerin OSB’lerini örnek göstererek cevap verdi.

En Ucuz Suyu Biz Veriyoruz

Kayseri OSB’den yapılan açıklamaya göre bir çok OSB’den daha ucuz su verdiklerini iddia ederek bazı şehirlerin ve Kayseri’de bulunan diğer OSB’lerin su fiyatlarını paylaştı.

İşte 5 Farklı OSB’de İçme suyu ve Atık Su fiyatları

Adana OSB'de İçme suyu 4.25 TL, Atık su 6.26 TL

Antalya OSB’de İçme suyu 8.52TL, Atık Su 4.40 TL

Konya OSB’de İçme suyu 18.8 TL, Atık su 3.26 TL

İncesu OSB’de İçme suyu 5 TL, Atık su 6 TL

Mimarsinan OSB'de İçme suyu 6.9 TL Atık su 5.10 TL

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İçme Suyu fiyatları ise yapılan indirimin ardından 12.24, Atık Su Fiyatı ise kullanım oranına göre aşağıya fiyatın düştüğü bir sistem yapıldığı berlirlenmişti.

Kaynak: ÖZEL HABER