Onlarca vatandaşın katıldığı yarışmada çocuklar aileleriyle birlikte hem kitap okudu hem eğlendi.

Yarışma hakkında bilgiler veren Kayseri Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Temsilcisi Hüseyin Bozlak,yarışmanın bu yıl 11'incisinin düzenlendiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın bu yıl 11’incisi düzenleniyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı yarışmamıza 7’den 70’e herkes kitaplarını alarak, katılabiliyorlar. Bu yıl çevrimiçi olarak, 23-24 Mart’ta yapacağımız Ufka Yolculuk Yarışmaları’mızın 11’incisini düzenliyoruz.

Kitap

Bugün de Kayseri’de sosyal farkındalığı artırmak, kitap okuma kültürünü herkese aşılayabilmek adına kitap okuma etkinliği yapıyoruz. Yarışmamıza kayıt olan yaklaşık 11 binin üzerindeki katılımcılarımız, bugün buraya gelerek, kitaplarını okudular.

 Okumaya da devam ediyorlar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kitaplarımızı internet sitemiz üzerinden yarışmaya kayıt olan katılımcılarımız kendileri temin edebiliyorlar.

Tüm herkesi yarışmamıza kayıt etmek istiyoruz. Kayıtlarını yapmalarını istiyoruz. Çünkü bu yılki konumuz Ramazan. Biz Ramazan’ı sadece Ramazan içerisinde değil, 12 ayın bütününe yaymak istiyoruz" diye konuştu.

Kayseri’de aile hekimliği yapan ve yarışmaya ailesi ile katılan Battal Güngör de, kitap etkinliğini çok güzel bulduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Kitap okuma etkinliğini çok güzel buluyorum. Gençlerimizde çok katılmışlar.

Kitap2

Kayserililer Dikkat! Hibe Desteği Başvuruları Başladı Kayserililer Dikkat! Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Zaten yarışmaya da çok fazla katılan var. Biz ailecek katıldık. Bugünde okuma etkinliği olunca geldik. Hava ve mekan güzel. Güzel bir farkındalık oldu"ifadelerini kullandı.

5’inci sınıf öğrencisi Elif Dila ise, yarışmadan ödül kazanmak istediğini belirterek: "Ufka Yolculuk Kitaplarını her yıl okuyorum. Ramazan ayını seviyorum.

 Ufka Yolculuk Yarışması’ndan ödül kazanmak istiyorum. Kitap okuma hem güzel bir şey hem de düşündürüyor. Kitabın konusu ne? diye düşünüyorum. Bir başka Ramazan kitabında karakterlerden Akif’in macerasını anlatıyor. Bir başka karakter Kadir’in ona neden böyle davrandığını hep düşünüyorum" dedi.

Editör: Ülkü Şimşek