Feci Kaza! Sollamaya Çalıştığı Otomobile Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı Feci Kaza! Sollamaya Çalıştığı Otomobile Çarptı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Kayseri’de Gümrük Muhafaza ekiplerinin dikkati Tır şase numaralarını takas ederek milyonlar kazanan şüphelileri ele verdi.

Yurt dışından getirdikleri ve toplam değeri 4 milyon TL olan tırların şase numaralarını takas ederek satmaya çalışan şüpheliler Kayseri’de yakalandı.

Şase Kaçakçıları (1)
Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personellerinin dikkati sonucu başlatılan teknik takip ve araştırmalar sonucunda yurtdışından getirilen 3 adet Tır’a yurtiçi araçlara ait şase tatbik edilerek satışının yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimat ile Gümrük Muhafaza ekipleri belirlenen adreslerde arama yaptı. Detaylı aramalarda dorseleriyle birlikte piyasa değeri yaklaşık 4 milyon TL olan 3 adet tır bulundu.
Araçlara el koyan ekipler olayla ilgili yakaladıkları şüphelileri Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ne götürülerek sorguya aldı. Şüpheliler haklarında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kaçakçılık ve haksız kazanç sağladıkları gerekçesiyle yasal işlem başlatıldı.

Kaynak: iha