Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde Semiha Yörük kadınlarında kendilerini koruyabileceğini göstermek için 12 yaşında Muaythai, Wushu ve Kick Boks gibi savunma sporlarına ilgi duymaya başladı. Antrönörü Menderes Koyucu ile çıktığı bu yolda bir çok başarı elde etti.

2019 yılında 2019 yılında düzenlenen Wushu Balkan Şampiyonası'nda 1'inci, aynı yıl düzenlenen Muaythai Avrupa Şampiyonası'nda ise 3'üncü oldu. Genç sporcu Semiha Yörük,  son olarak 17-21 Nisan'da düzenlenen Muaythai Türkiye Şampiyonasında 2'nci oldu. Şimdi ise 15-17 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek Kick Boks Dünya Kupası'na katılarak, Türkiye'yi temsil edecek.

"Sabırla Bu Noktaya Geldim"

Spora 12 yaşında başladığını belirten genç sporcu Yörük, "12 yaşında bu spora başladım. Kadına şiddete 'hayır' diyebilmek ve onlara örnek olup, kadınların kendini koruduğunu gösterebilmek için bu sporu tercih ettim. Severek de yapıyorum. Biz çalışıyoruz, emek veriyoruz ama Türkiye şampiyonlarına gittiğimizde kendi cebimizden masraflarımızı karşılıyoruz.

Sponsorlar bize destek çıkmıyorlar. Zorluk çekiyoruz. 2019'da Wushu'da Balkan Şampiyonu oldum. Aynı yıl Muaythai'de Avrupa üçüncüsü oldum. Genç sporcular en kötü durumda bile sabretsinler. Bir yokuşu çıkarken, en ufak hatalarında geri dönmesinler. Asla vazgeçemesinler.

Türkiye'de ve birçok yarışmada derece elde ettim. Sabırla bu noktaya geldim. Dünya kupasında şampiyon olup İstiklal Marşımızı dinletmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

İşitme Engelli Zeliha, Hayali İçin Gece Gündüz Çalışıyor İşitme Engelli Zeliha, Hayali İçin Gece Gündüz Çalışıyor

Editör: Ülkü Şimşek