Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Yeşilay tarafından Yeşilay Haftası dolayısıyla 'Narko Gençlik' programı düzenlendi.

Rezerv Alana Giren Binalar Sağlam da Olsa Yıkılacak! Rezerv Alana Giren Binalar Sağlam da Olsa Yıkılacak!

Törende Komiser Tugay Akbaş uyuşturucu maddelerin zararları ve ticaretini yapmanın cezaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Akbaş,”Uyuşturucu madde kullanımında en büyük sıkıntısının bağımlılarda fiziki tahribat ve akıl hastalığına zarar veriyor. Uyuşturucuya kapılan gençler  sosyal yaşantı ve aile düzeninde bozulmaya sebebiyet verebiliyor.” dedi.

Üniversiteli Gençlere Uyuşturucu Paneli (1)
Yeşilay Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Norko Gençlik’ çerçevesinde öğrenci ve öğretim üyelerine Kayseri Üniversitesi Konferans Salonu'nda bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere uyuşturucu maddenin zararlarını anlatan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Tugay Akbaş; Türkiye'de 18-25 yaş aralığındaki gençlerin uyuşturucu madde kullanım oranının yüzde 60 olduğunu belirtti.

Akbaş; "Uyuşturucu madde kullanımı akıl sağlığını tamamen tahrip ediyor. Bağımlılık ve ileri düzey kullanımda beden ve akıl arasındaki irtibat tamamen kesiliyor.”dedi.

Narkotik şubenin çalışmalarının anlatıldığı etkinlikte Narkotik Dedektör Köpeği 'Jack' de gösteri yaptı. Senaryo gereği panel salonunda saklanan uyuşturucu maddeyi kısa sürede bulan Jack büyük izleyicilerden alkış aldı.

Editör: Ahmet Bolat