1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kayseri’de de büyük bir katılımla kutlandı. Kocasinan ilçesi Mimar Sinan Parkı’nda toplanan vatandaşlar, müzik eşliğinde halaylar çekerek, oyunlar oynadılar. Kutlamalara katılan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Deniz Postası mikrofonlarına konuştu.

Genc 1

Yoğun Bakıma Giren Kayserili Sanatçıdan Mesaj Var! Yoğun Bakıma Giren Kayserili Sanatçıdan Mesaj Var!

Aşkın Genç konuşmasında, “1Mayıs işçi ve emekçi bayramını yürekten kutluyorum. Bugün Taksim'de yaşananları şiddetle kınıyorum. Artık yasaklarla bu ülkenin bir yere varması mümkün değil. Aslında 31 Mart'ta halkımız hükümete çok güzel bir ikazda bulundu. Ama onlar hala anlamamakta direniyorlar. Bırakın vatandaş yürüsün, emekçiler yürüsün. Haklarını özgürce ifade etsinler. Bu ülke yasaklarla hiçbir yere varamaz” dedi.

Genc 2

‘Bu Ülke Güzel Günlere Ulaşacak’

İşçiler haklarını alabiliyor mu? diyen Milletvekili Aşkın Genç, “İşçiler 17 bin TL asgari ücretle haklarını almış mı oluyorlar? 10 bin TL emekli maaşıyla haklarını almış mı oluyorlar? E şimdi baktığınız noktada açlık sınırı 17 bin TL ve temmuzda zam yapılmayacağı söyleniyor. Belediyelerdeki devir teslimlerde şatafat görüyoruz. Makam odalarının şatafatlarını görüyoruz. Makam arabalarını görüyoruz. Ama az kaldı, bu ülke güzel günlere ulaşacak. 31 Mart bunun başlangıcıydı. İnşallah önümüzdeki süreçte hep beraber omuz omuza, işçi ve emekçilerin haklarını hep birlikte elde edeceğiz. Ben tekrar sizin ekranlarınız aracılığıyla tüm yurttaşlarıma sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum. Hepsinin 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber