Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Okul randevu sistemi sayesinde veliler artık öğretmenler ile daha kolay ve pratik biçimde öğrencilerin durumu hakkında konuşmak için randevu alabilecek. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in, okul müdürü ile öğretmen arasındaki randevu sisteminin Batı ülkelerinde kullanılıyor söylemleri üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından öğretmen ile veli görüşmeleri için yeni bir dijital uygulama geliştirdi.

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü’nce yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen ve kullanıma açılan ‘Okul randevu sistemi’ ile veliler artık daha kolay bir biçimde okuldaki eğitim alan çocuklarının durumları hakkında, istedikleri öğretmenlerle randevu ile görüşme sağlayabilecek.

 Öğretmenlerin Ders Saatleri Dışında Randevu Alınabilecek

Okul randevu sistemi’ ile okul yöneticiler, velilerin doğru zamanda görüşme sağlayabilmeleri için zaman açısından uygunluğunu belirliyor. Öğretmenlerin ders dışındaki boş zamanlarına göre randevu saati belirlenecek.

MEB Açıkladı! Bu Uygulama Tam Öğrencilere Göre! MEB Açıkladı! Bu Uygulama Tam Öğrencilere Göre!

Veliler, çocuklarının eğitim aldıkları okulun internet sitesine e devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabilecek.

Açılacak sistemde veliler, öğretmenlerin müsaitlik tablosuna göre boş zaman dilimlerini görebilecek ve randevu talebinde bulunabilecek.

Randevular İstenirse İptal Edilecek

 Randevu alınacak haftadan önceki cuma günü öğle saatine kadar sistem açık kalırken, aynı gün için öğleden sonra ise okul yönetimleri öğretmenlere randevu saatlerini bildirecek.

Veliler aynı sistem üzerinden giriş yaparak randevu talep edebildiği gibi eski randevularını görebilecek ve günü henüz gelmemiş randevularını dilerse iptal edebilecek.

Kaynak: MEB