Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde Çocuk Kitap ve Fuarı Şenliği programı yapıldı. Düzenlenen programa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, partililer ve vatandaşlar katılım sağladı.

Düzenlenen programda konuşan Bakan Özhaseki, “Eğitimli bir toplum ile eğitimi olmayan arasında çok fark vardır. Eğitimli toplumda herkes yaşamaktan keyif alır. Allah korusun eğitimsiz toplumda kabalık gerilik olur. Küçükken küçüklerimiz bize atasözü niteliğinde bir söz söylerdi; okuyun derlerdi okumak içinde ananın ketesi, babanın kesesi hocanın nefesi ve talebinin de hevesi gerekirmiş. Bu dördü bir araya gelince tahsil dört başı mamur olurmuş. Bunlardan biri eksik kalırsa zorlanırız. Şimdi babanın kesesi olmazsa oğlan İstanbul’a okumaya nasıl gitsin annenin şefkati de lazım. Hocanın da nefesi lazım. Eğitecek tabi ki. En önemlisi talebinin hevesi gerekir. Zorlayacağız eğiteceğiz” diye konuştu.

İsmail Özdemir-Büyükkılıç Görüşmesinden 14 Sürpriz Çıktı! İsmail Özdemir-Büyükkılıç Görüşmesinden 14 Sürpriz Çıktı!

‘Okunmuş Kitapları Parayla Alırdık’

Daha önce okul kitaplarının parayla satıldığını belirten Bakan, “Önceden kitaplar gelmezdi. Biz bir üst sınıf abisinden okunmuş kitapları parayla alırdık. Şimdi bu dönemlerin hepsi geride kaldı. Eğitimle birlikte, Türkiye büyüyor gelişiyor. Etrafımız ateş çemberi gibi zor bir coğrafyadayız. Bedel ödenmeden yaşanmaz. Bundan dolayı güçlü olmak zorundayız. Güçlüyseniz bu coğrafyada üzerinize oyun kuramazlar. Ezan okunur, bayrak dalganır. Güçlü değilseniz eğitim de yaptırmazlar. Güçlü olacağız, savunma sanayisini kuracağız, bir taraftan da eğitimimizi geliştireceğiz. Söz sözü açıyor, burada sonlandırıyorum. Değerli başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Özel Haber