Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve geçtiğimiz ay kura çekimi yapılan Hobi Bahçeleri’nde sorunlar çözüme kavuşmazken kurada boş çeken mevcut hak sahipleri harabeye dönmüş halde bahçelerini terk ediyor.

Mevcut hak sahiplerinin hemen hemen bir çoğunun kurada boş çekmesinin ardından Büyükşehir Belediyesine tepkiler bitmek bilmiyor.

Hobi Bahcesi Harabe2

Seçim Öncesi Büyükkılıç Neler Söylemişti?

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimler öncesinde yerel bir TV’de hobi bahçeleri hakkında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2 bin 500 yeni hobi bahçesi yaptıklarını eski kullanıcılarla ilgili de, ‘Meclisimizin kararını sabote etmek gibi olmasın ama oturmaya devam ederler gibi geliyor bana’ açıklamasında bulunmuştu.

Kura çekiminin ardından duruma isyan eden mevcut hobi bahçesi sakinleri ise ‘Başkanımız bize sahip çıkmıyor. Başkanımızın verdiği sözler ortada. Emeklilerimiz yılların emeğini buraya verdiler. Gözyaşları içinde büyük bir üzüntü içerisinde bahçelerine veda ediyorlar’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Hobi Bahcesi Harabe

Yeni Hobi Bahçeleri Yapılması Gerekiyor

Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı! Kayseri Kurban Pazarında Kendini Asan Adamın Açıklaması Yürekleri Dağladı!

Bazı hobi bahçesi sakinleri ise diğer kentlerde olduğu gibi yeni hobi bahçelerinin şart olduğunu dile getirerek, ‘Gaziantep’i örnek almamız gerekiyor. Başkan Fatma Şahin’i duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum. Emeklilerimize bu eziyeti yapmak yakışmaz. Madem çıkmamızı istiyorlar. Yeni Hobi Bahçelerinin Kayseri’ye kazandırılması gerekiyor. Biz emekliler olarak Belediye Başkanımızdan bunu istiyoruz’ dediler.

Kaynak: ÖZEL HABER