Volkan Müftüoğlu

Tüm Makaleleri

Volkan Müftüoğlu

Merhabalar ben Volkan Müftüoğlu
1971 Kayseri Doğumluyum. 24 yaşıma kadar Kayseri’de yaşadım.
İlkokulu Cengiz Topel ve Ahmet Eskiyapan ilkokullarında, orta okulu Atatürk lisesi ve lise eğitimimizde Merkez Endüstri Meslek lisesi Metal bölünü bitirdim. kayıt olduğum açıköğretim işletme 1. Yılında Hollanda’ya yerleşmem dolayısıyla bıraktım. Evli ve 3 harika çocuk babasıyım rabbime şükürler olsun. Hollanda’da kendi aile şirketimle meşgulüm.

Yaşadığım bazı hastalıklara çare ararken Barış Muslu ile tanıştım . Onun Almanya köln seminerine katılarak Neuroformat’la tanıştım aldığım bilgiler ve ufak ufak çevremdeki insanlarla yaptığım çalışmalarda çok güzel iyileşmeye şahit olunca şimdi tam anlamıyla bu yönde kendimi eğitmeye karar verdim. Daha sonra Dr Bülent Demircioğlu dan seminer alarak hastalıklara ve travmalara daha değişik gözle bakmayı öğrendim.
Bu anlamda Hollanda’da kendi aile danışma pratiğimi açabilmek için bu konuda diploma almak için bir bir eğitim alıyorum.
2 yıla yaklaşan Neuroformat tanışıklığımve egitimlerden sonra çok güzel iyileşme hikayelerinin gerçek olmasına vesile oldum. Bu beni çok yüreklendirdi ve dört elle sarılmama sebep oldu.
İlk denemem olan kendi kızımın ellerindeki siğillerin 15 dk lık bir çalışmayla gitmesi beni umutlandırmıştı.

Sonrasında 20 yıllık ileri derecede Fibromiyalji hastası Hollandalı bir bayanla ( gece ağrılarından dolayı morfin içmek durumundaydı) yaptığımız çalışmalar sonunda neredeyse o ağrılarından kurtuldu, morfini bıraktı. Agostos tan Ocak ayına kadar 34 kilo vererek tüm kan değerleri düzeldi. Bu bayanın Hollandalı ev doktoru beni arayarak bu iyileşmeleri nasıl yaptıığımı sordu. Bu bayanın Kendisinin uzun zamandır hastası olduğunu fakat hiç bu kadar iyi sonuç alamadıklarını anlattı ve teşekkür etti. Bu benim ne kadar doğru bir yolda olduğumun yıldızlı Tastiknanem oldu.
Bu vaka dan aldığım kendi özgüvenimle yine Hollandalı göğüs kanseri bir bayanın 4 haftalık bir çalışmadan sonra göğsündeki kitlenin 1/5’ nin kalması direk doktorlarının dikkatini çekti. Bu bayan son kontrolünde kitlelerin tam anlamıyla yok olduğu görüldü mayıs ayında son kontrolü yapılıp herhangi bir kanser hücresi var mı diye kontrole gidecek. Artık bendeki mutluluğu ve gururu siz hesap edin.
Bu zamana kadar çevremdeki gerek uçak korkusu, cilt hastaları, Kilo Problemleri gibi çalışması ve travması kolay vakalarlada sık sık çalışıp bilgilerimi uygulamaya döküp bu konuda kendimi daha da hırslandırıp eğitime önem vererek ilerlemek istiyorum.

İyi ki bu eğitime başlamışım ..,

Çözüme nasıl ulaşacağımıza bakalım.

Bir önceki yazımızda travma çeşitlerini ve buna bağlı hastalık örnekleri vermiştim. Bizim çıkış noktamız her zaman hastalıklardır.

Bana hastalığını söyle, Sana Travmanı söyleyeyim

Artık çok şanslıyız aslında bugün geldiğimiz noktada ufak bir gayretle yıllardır mustarip olduğumuz hastalıkların çaresini daha kolay bulma şansımız var. Bu konuda geri dönüşler bize büyük bir bilgiyi...

O yüzden kişi kendi Doktoru

Bizler Neoroformatı son yıllarda çok duyar olduk. Toplumda bu konuda bir bilinçlenme var. Çevremizde bir çok kişinin seminerlere katıldığını, bu konularda kitaplar okuduğunu ve seanslar alarak bir çok...

Yeni

Bu yazımdan, doktorlara ve genel tıbba gereksiz, yada sakın gitmeyin diye bir mana çıkmasın. Biz Neuroformat ile hastalığın başlangıç sebebi olan travmalarımıza gidip, konuyla ilgili kişi ve olaylarl...