Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlene Kudüs Platformu Konferansı'na katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Kürecik Radar Üssü ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Şu utanmazlığa bakın. Kürecik'teki radar üssü ile ilgili benzer yalanlara sarıldıklarını görüyoruz. Kürecik'teki radar merkezinin ülkemizin güvenliği dışında hiçbir devletle herhangi bir ilişkisi bağı irtibatı yoktur ve olamaz. Böyle yalan söylemeyin kurtulamazsınız. Bunun hesabını da ebedi alemde vereceksiniz. Yalan, çarpıtma ve manipülasyon üzerinden siyaset yapılmaz” dedi.

‘Müfteri Damgası Yemekten Kurtulamazsınız’

Kayserili Vekil'den Ak Parti'ye Sert Tepki: Bu Konu Beka Meselesi! Kayserili Vekil'den Ak Parti'ye Sert Tepki: Bu Konu Beka Meselesi!

Kendi devletine ve milletine iftira atarak da siyasetçilik oynanmaz diyen Erdoğan, “Varsa bir belgeniz, deliliniz çıkarırsınız ispat edersiniz. Bunu yapmıyorsanız kusura bakmayın ama müfteri damgası yemekten kurtulamazsınız. Gündeme gelmek uğruna hiç kimsenin Türkiye'nin Filistin davasındaki örnek duruşuna gölge düşürme lüksü yoktur” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi