Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel önümüzdeki günlerde bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP genel Başkanı Özel’in konuşacağı konular belli oldu.

TBMM’de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu’nda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özel sohbet etti. CHP Genel Başkanı Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görüşme talebinden sonra, önümüzdeki günlerde görüşeceklerini duyurdular.

AK Parti Kayseri'den Dikkat Çeken Darbe Paylaşımı! AK Parti Kayseri'den Dikkat Çeken Darbe Paylaşımı!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceği konulardan bahsetti. Başkan özel, ‘Belediye başkanları ile yaptığımız toplantıda birtakım öneriler çıktı. Nazım plan imzalarının atılması, krediler gibi. Cumhurbaşkanı ile görüşmede belediyelerle ilgili de her bir başvurumuz ve alacaklarımız konuları gündeme getireceğim. Halkımızın içinde bulunduğu temel sorunları anlatacağım. Emeklilerin sorunlarını dile getirerek, partimizin ‘En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi’ önerisini ileteceğim. Atanamayan öğretmenler konusuna değineceğim. Ayrıca Can Atalay hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararının uygulanması, Gezi davası tutuklularına ilişkin hak ihlallerine dikkat çekeceğim. Taksim’in 1 Mayıs kutlamalarına kapatılmasını da gündeme getirip anayasal hak olan toplantı ve gösteri yürüyüşlerine ilişkin kısıtlamaların kaldırılması yönündeki görüşlerimizi aktaracağım. Anayasa değişikliği bahsi mutlaka açılacak. Ben de ‘mevcut Anayasa’ya uyulmadı’ diye hassasiyetimizi dile getireceğim’ dedi.

Kaynak: özel haber