Yozgat’ta yaşanan 5.6 şiddetindeki deprem çevre iller ve Kayseri’den de hissedildi. Peş peşe gelen sarsıntılar sonrasında sokağa dökülen vatandaş korku dolu anlar yaşadı. Deprem anında Kayseri semalarında beliren süliet görenleri korkuttu.

Deprem ile birlikte kapalı alanda bulunan vatandaşlar korku içerisinde kendilerini sokağa attı. Herkes telefona sarıldı. Yakınlarından haber almaya çalıştı.  Depremde evinde kalmayı tercih eden bir vatandaş cep telefonuyla Kayseri semalarında beliren ilgin görüntüyü fotoğrafladı.

Bakan Çileden Çıktı! Sorulan Soruya Sinirlenip, Mikrofonu İtti Bakan Çileden Çıktı! Sorulan Soruya Sinirlenip, Mikrofonu İtti

Deperm Anı (2)

Merkez üssü Yozgat olan depremde Kayseri semalarında bulutların oluşturduğu sülieti görenleri deprem kadar korkuttu. Öfke dolu bakışların net olarak görüldüğü süliette, üst dudak kısmının biraz daha uzun gagayı andıran görüntüsü, sülieti yırtıcı bir kuşun başına benzetildi.

Görüntü ile ilgili başka bir fikir de:  uzantının gaga değil, öfkeli bakan yüzün burnu olduğu yönündeydi. Sizce bu görüntü ne anlatıyor? Kayseri semalarında özellikle deprem anında beliren bu göründe kente bir mesaj mı veriyor? Depremlerden alamadığımız mesajı bu görüntü mü anlatıyor?

Kayseri semalarında bulutların verdiği düşünülen bu görüntü depremin sebebi olabilir mi? Siz bu öfkeyle bakan gözleri neye benzetiyorsunuz?

Deperm Anı (1)

Beliren görüntüyü bir kadına benzetenler oldu. Öfkeyle baktığı fikrinin aksine; endişeli ve koruyucu bakışlar olduğu yorumu yapıldı. Beliren süliette beyaz bulutların olduğu bölge yüz, gözler, burun ve açık olan ağız olduğunu gösteriyor. Geri planda gri renkte görülen bulutları ise kadın saçı olarak değerlendirenler sülieti bir kadına benzetti.

Deprem anında beliren bu görüntü neye benziyor? Bize mesajı nedir? Şimdi sıra sizde… Bu süliet sizce neyi anlatıyor? Özellikle deprem zamanı ortaya çıkması bir işaret mi?

Kaynak: özel haber