Kahramanmaraş'ta yer alan Ali Kayası Teras, hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Kahramanmaraşlıların yanı sıra çevre şehirlerden yaklaşık 10 bin kişiyi ağırlayan tesis, gelenleri kendisine hayran bırakıyor. 

Dünyadan Uzak, Kayseri’ye Yakın!

Zengin Doğal Mirasının Turizme Kazandırılması Amaçlandı

Kayseri, Sivas, Yozgat gibi yakın illerden gelen vatandaşların da uğrak noktası olan Ali Kayası Cam Teras'ın Kahramanmaraş'ın zengin doğal mirasının turizme kazandırılması amacıyla 2021 yılında projesi hazırlanıp 2022 yılında yapımına başlandı. 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılan cam teras ve çevresi 370 dönümlük alanda oluşturuldu.

Dünyadan Uzak, Kayseri’ye Yakın!

 En Fazla Ziyaretçi Alan Mekânlarından Biri

Proje, 500 metrekarelik cam teras, baraj manzaralı 700 kişilik kafe restoran, ahşap platform yürüyüş yolları ile doğa içerisinde çamlık alanda yürüyüş parkurları ve çocuk oyun alanları ile şehrin en fazla ziyaretçi alan mekânlarından biri haline geldi.

Dünyadan Uzak, Kayseri’ye Yakın!

Dışarı Çıkacak Olanlar Yarına Dikkat! Dışarı Çıkacak Olanlar Yarına Dikkat!

Doğası ve Manzarasıyla Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor

Ali Kayası Cam Teras'a kolay ulaşım için 20 kilometrelik yeni bir yol açılarak Edebiyat Yolu'na bağlandı. Yeşil ve maviyi bir arada sunan, atmosferi, doğası ve manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakan Ali Kayası Cam Teras, hafta sonları şehir, bölge ve ülke genelinden 10 binden fazla misafirine ev sahipliği yapıyor. Onikişubat ilçesi Menzelet Baraj Göleti'nden yüksekliği 160 metre olan cam teras, bölgenin yüksek cam teras alanlarından biri oldu.

Dünyadan Uzak, Kayseri’ye Yakın!

'Biraz Daha Geliştirilmesini İsteriz'

Ziyaretçilerden Nimet Torun, "Şu anda ilk kez geldim, buralı olmama rağmen çok merak ediyordum. Aşağıyı net şekilde görsek daha güzel olurdu. Çok güzel bir manzara var" dedi.

Ramazan Kırıcı ise, "Manzara güzel gerçekten yapmışlar, ellerine sağlık. Biraz daha geliştirilmesini isteriz tabii ki" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi