Usta Sanatçı İbrahim Tatlıses son günlerde oğlu ve torunuyla arasında yaşanan kriz ile gündeme geliyor. 

Torunu Mert Tatlıses’le mahkemelik olan İbrahim Tatlıses torununu evinden çıkarmıştı. Tazminat Kazanan usta sanatçı oğlu Ahmet Tatlıses’e gönderme yaparak  “Babalık nasıl yapılır onu öğrensin" demişti. 

Ahmet Tatlıses’ten yanıt gecikmedi. Tatlıses’ten babasına zehir zemberek sözler geldi. 

‘Göreyim Bakayım Nasıl Baba’

Torununu mahkeme kararıyla evden çıkaran Tatlıses, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kız Çocukları Hakkında Şok İddia! Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kız Çocukları Hakkında Şok İddia!

"Benim evim varken ben evimi kızıma veremiyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdi vereceğim ama... Babası ev tutmayacak mı? Göreyim bakayım nasıl baba! Torunumla aramda bir sorun yok ama bu saatten sonra olabilir. Ben onlara sahip çıktım. O babalığı öğrenecek önce. Benim çocuğum kiradayken onun çocuğuna ev veremem. Babalık nasıl yapılır onu öğrensin" dedi

‘Kendi İsteğiyle Verdi’

 Yaşananların ardından sessizliğini bozan Ahmet Tatlıses sosyal medya hesabından duygu ve düşüncelerini belirttiği uzun bir yazı paylaştı.

Ünlü sanatçının asılsız ithamlarda bulunduğunu belirten Ahmet Tatlıses, "Geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses’in yine beni ve oğlumu hedef alan söylemlerinden sonra açıklama yapmam elzem oldu. Ramazan ayı ve bayram dahi dinlemeyen İbrahim Bey’in asılsız ithamlarından sonra ben de birkaç şey söylemek istiyorum. Oğlum Mert’e yıllar önce kendi isteği ve rızasıyla sahip olduğu evlerden birini verdi. Verdi derken tapusunu değil tabii ki de…” ifadelerini kullandı. 

‘Bana Olan Tepkisinden Olduğunu Biliyoruz’

Babasının kendisine olan tepkisinden kaynaklı olarak gelgitler yaşadığını söyleyen Tatlıses, “Oğlum 6 yıl önce evlendi ve orada ailesiyle yaşamaya devam etti. Sonra kendisi bunu yeni fark etmiş gibi dava açtı. Oğlumun evi terk etmesini ve geriye dönük kiraları faiziyle istedi. Düşünün bir eviniz var ve siz yıllar sonra fark ediyorsunuz ki, evinizi torununuzu işgal etmiş ve siz yıllarca bunu fark etmemişsiniz. Ne kadar enteresan değil mi? Ben alışkınım elbette… Oğlumun ağrına gitti ama asıl sebebini İbrahim Tatlıses’in yaşadığı gelgitler ve bana olan tepkisinden olduğunu biliyoruz" diye konuştu. 

‘Sizi Örnek Alsaydım, Vay Çocuklarımın Haline’

Ahmet Tatlıses sözlerinin devamında sert ifadeler kullandı:

Tatlıses, "Ben yıllarca Mert’e babalık yaparken sana da evlatlık yaptım İbrahim Tatlıses… Ben babalığın nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum. Siz bu konuda ahkâm kesecek son insansınız. Daha çocuk yaşta beni kendinize koruma yapmış, kalabalıklarda konserlerde önünüze kalkan yapmış insansınız. Yetmemiş gibi başınıza gelen her olayda da beni sorumlu tutmuş bir babasınız. Ben yıllarca canımı hiçe saydım, sizi korudum… Siz benim evlatlığımı da, babalığımı da sorgulayamazsınız. Sizi örnek alsaydım, vay çocuklarımın haline…” dedi.

'Ağır Travmalar Yaşattınız'

İbrahim Tatlıses’in babalık duygusundan yoksun olduğunu belirterek, “Siz babalığınızla sadece bana değil, diğer çocuklarınıza yani kardeşlerime de ağır travmalar yaşattınız, yaşattırdınız. Herkes sevgisinden, saygısından susuyor ama bilen de biliyor… Hiç açmayalım o konuları. Sizin için yaptıklarımdan hiç pişman değilim… İbrahim Tatlıses her ne kadar sevgisiz, babalık duygusundan yoksun bir insan olsanız da ben evlatlık görevimi yaptım” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi