Kayseri'de dün bir Suriyeli'nin 5 yaşındaki çocuğu taciz etmesi üzerine Kayserililer sokağa döküldü. Kısa sürede kontrolden çıkan olaylar sonrası bir çok Suriyeli ev ve iş yerleri saldırıya uğradı. Kayseri Emniyeti'nin gece geç saatlerde güçlükle kontrol altına aldığı olaylarda bir çok kişi de gözaltına alındı.

Konu ile alakalı olarak  İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.Dervişoğlu, "Bugün Kayseri'de yaşanan tabloyu yaşamamak için iktidarı defalarca uyardık. Sığınmacı meselesi Türkiye’nin ve Türk milletinin geleceği için varoluşsal bir milli güvenlik tehdididir dedik. Ve artık sessiz ve saklı bir işgali aşan bu mesele topyekün bir yıkıma dönüşmek üzeredir.

Yolcu Minibüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var! Yolcu Minibüsü Devrildi: Çok Sayıda Yaralı Var!

Bu uyarılarımızı kulak ardı eden ve milyonlarca sığınmacıyı taammüden sınırlarımızdan geçirenlere sesleniyorum! Türkiye'yi göz göre göre bir uçuruma sürüklediniz, şimdi o uçurumdan düşmesini sıcak koltuklarınızdan aymazca izlemeyin! Kayseri'de yaşanan insanlık dışı olay ve sonrasında yaşanan gelişmeler üzerine ciddiyetle gereğini yapın! Bu vesileyle bir kez daha tüm siyasi partilere, tüm sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum! Hemen şimdi; ortak bir çözüm önerisi ve ortak bir siyasi irade ile müşterek bir zeminde harekete geçelim"açıklamasında bulundu.

Muhabir: VOLKAN TÜRKMENOĞLU