TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar... TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar...

Her yıl insan kaynaklı gerçekleşen orman yangınlarının önüne geçebilmek için Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki Orman Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek orman bakımı, orman yolları, yangın önleme şeritleri, enerji nakil hattı yakınlarındaki yanıcı maddelerin temizliği gibi birçok çalışma yapılıyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, orman varlığının büyüklüğü sebebiyle bakanlık bünyesindeki personelin yetersiz gelmesi ve vatandaşlar tarafından farkındalık kazanmak amacıyla gerçekleştirilecek uygulamada, toplum bilinci kazanmak ve herkesin ormanları korumak noktasında sorumlu olduğu vurgusu yapıldı.
Bu kapsamda düzenlenecek ‘Orman Benim’ projesiyle Kayseri’nin de içinde olduğu 81 ilde aynı anda belirlenen farklı konumlarda, orman yangınlarını önleme konusunda vatandaşlara bilgilendirme yapılacağı açıklandı.

Kayseri'de Orman Benim Projesi Nerede Yapılacak2 (1)

Orman Yangınına Engel Olmak İçin!

Doğaya ait olmayan ve orman yangınlarına sebebiyet veren, cam, plastik, kağıt vb. atıkların temizlenmesi ve orman varlığını korumanın bilincini tüm vatandaşlara aktarılması amaçlandı.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise “Her yıl seyahat halindeki araçlardan atılan, ormana yakın yerleşim yerlerinde rüzgarlarla ormana sürüklenen, orman yakınında yapılan piknik gibi etkinlikler sonrası bırakılan ve doğaya karışan atıkları çocuk, genç, erkek, kadın demeden 81 ilimizde bir olarak hep beraber topluyoruz ormanlarımızı hep birlikte koruyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kayseri'de Orman Benim Projesi Nerede Yapılacak (1)

“Orman Benim" kampanyası 3 Mayıs 2024 Cuma günü saat 10.00'da Kayseri dahil 81 ilde düzenlenecek etkinliklerle başlayacak. Etkinliğe 7’den 70’a, genç, yaşlı herkesin katılması bekleniyor.

Kayseri'de etkinlik Erciyes Lifos Ormanı'nda gerçekleşecekken tam konumu öğrenmek ve yapılacak etkinliğin il bazında konumlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın; 

https://www.ogm.gov.tr/tr/duyurular-sitesi/Documents/“orman-benim”-kampanyasina-davet/Orman%20Benim%20Etkinlik%20Alanları%20Listesi.pdf

Kaynak: haber merkezi