Kayseri’de Bir Otomobil Vakası Daha! Fırtınadan Düşen Camlar İsabet Etti! Kayseri’de Bir Otomobil Vakası Daha! Fırtınadan Düşen Camlar İsabet Etti!

Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de sıcaklıklar mevsim normalleri düzeyinde seyrediyor. Güneşli havaların etkisi altında olan Kayseri’de, dışarıya çıkacak vatandaşlar için Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü’nden bir uyarı daha geldi.

Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü’nün paylaştığı bilgilere göre yarın Kayseri’de öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Müdürlük, öğleden sonra dışarı çıkacak vatandaşların sağanak yağışlara karşı tedbirli olunması yönünde uyarıda bulundu.

Ayrıca Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü sağanak yağışla beraber oluşması muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Kayseri’de öğle saatlerinden itibaren yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla beraber oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Kayseri İçin Uyarıların Ardı Arkası Kesilmiyor! Yarına İçin Tedbirleri Alın

Kaynak: Haber Merkezi