AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, F-35 projesinden çıkarılmasının ardından Türkiye'nin yerli ve milli kaynakları kullanarak alternatif çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Akar, Amerika'nın Türkiye'yi konsorsiyumdan çıkarmak istemesi üzerine, Türkiye'nin buna izin vermeyerek konsorsiyumu lav ettiğini ve kendi çıktığını ifade etti. Bu durumun ardından Türkiye'nin F-35'e alternatif olarak milli ve yerli kaynaklarıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü vurgulayan Akar, bu sürecin Türkiye için herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtti.

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Akar, şunlar söyledi; "F-35'e alternatif olacak şekilde çalışmalarımız hem diğer müttefik ülkelerle beraber hem de milli ve yerli kaynaklarımızı seferber etmek suretiyle yoğun şekilde devam ediyor. Dolayısıyla bizim açımızdan herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Orada yapılanlar vardır, bakmak lazım" diye konuştu.

Kayseri’de Kurban Bayramı’nın İlk Günü Hastanelik Olan Acemi Kasap Bilançosu Belli Oldu Kayseri’de Kurban Bayramı’nın İlk Günü Hastanelik Olan Acemi Kasap Bilançosu Belli Oldu

Editör: Ülkü Şimşek