İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde  görüşülen Maden Kanunu teklifinin 4’üncü maddesi üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Akp Ekonomik Krizlerle Baş Edemediği Gibi Enerji Kriziyle De Baş Edememiştir

Ak Parti'nin ekonomik krizle baş edemediği gibi enerji kriziyle de baş edemediğini belirten Ataş, "Dünya da sık sık enerji krizlerinin yaşandığı böyle sıkıntılı bir dönemde de çok daha detaylı çalışmalar ve düzenlemeler yapılmasını da zorunludur. Ancak dünya çapında yaşanmaya başlayan enerji krizi bütün hızıyla devam ederken bu krizden en çok etkilenen ülkelerin başında da ne yazık ki Türkiye gelmektedir.

 Nitekim, ülkemizde bir bütün olarak genele yayılan ekonomi politikası krizi enerji alanındaki yapısal kısıtları ve yanlış politikaları da beraberinde getirmektedir. Ancak AKP iktidarı ekonomik krizlerle baş edemediği gibi enerji kriziyle de baş edememiştir. AKP iktidarı sorununun çözümünü petrolden elektriğe, doğal gazdan benzine, kömürden LPG’ye kadar tüm enerji ürünlerine zam yapmakta bulmuş yani her zaman olduğu gibi milletimizin sırtına yeni yükler ve maliyetler yüklemiştir" dedi.

Ak Parti Ranta Dayalı Siyasetinden Vazgeçmeli

Ak Parti'nin ranta dayalı siyasetinden vazgeçmesi gerektiğini dile getiren Ataş, "21’nci yüzyılda bir ülkenin en önemli ve hayati meselelerinden olan enerjiyi de yandaşların rant alanına çevirmiştir. Bu nedenle, AKP, enerjide de ranta dayalı siyasetinden vazgeçmeli, enerjinin kullanım hakkı vatandaşların kolayca karşılayabileceği bedellerle sunulmalı, tüm özelleştirmeler durdurulmalı, kamunun bu alana yatırım yapmasını engelleyen yasal ve fiili engeller ortadan kaldırılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Pınarbaşı Mitingi Olay Oldu! O İsimden Tepki Gecikmedi! Pınarbaşı Mitingi Olay Oldu! O İsimden Tepki Gecikmedi!

Editör: Ülkü Şimşek