Sanayi Dünyasının Acı Günü! OSB Başkanı Hayatını Kaybetti Sanayi Dünyasının Acı Günü! OSB Başkanı Hayatını Kaybetti

Hacılar ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından taşkın risklerine karşı yerleşim yerlerini korumak için kanal çalışması yapılıyor. İlçede yürütülen dev kanal projesinde çalışmaların yüzde 60 seviyesine geldiği öğrenildi.

Kayseri’de Dev Projenin Yüzde 60’I Tamamlandı! (3)

Hacılar ilçe merkezi, Aksu, Lara ve Delisay Dereleri’nde birinci kısım ıslah çalışmaları aralıksız devam ediyor. Başkan Bilal Özdoğan; dev kanal projesi çerçevesinde Aksu Deresi'nde 750 metre beton duvar ve 2 adet menfez imalatının yapıldığını, çalışmalarda yüzde 60 fiziki gerçekleşme sağlandığını belirterek, çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Kayseri’de Dev Projenin Yüzde 60’I Tamamlandı! (2)

Başkan Özdoğan yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; "Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmalarda, Aksu Deresi menba kısmında 1869 metre çift taraflı beton ağırlık taşkın kontrol kanalı, 11 adet menfez ile Aksu Deresi mansabında 595 metre çift taraflı beton ağırlık taşkın kontrol kanalı, mevcut kanal tabanına 450 metre ara beton, duvar üstlerine pano panel tel çit ve 3 adet menfez yapılacak. Bu sayede zaman zaman yaşadığımız taşkın riskini önlemiş olacağız. Bu projede emeği geçen DSİ Genel Müdürlüğümüze ve katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Dev Projenin Yüzde 60’I Tamamlandı! (1)

Başkan Özdoğan Hacılar için yürütülen projelerle vatandaşların refahını, huzuru, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla yapıldığını dile getirdi.

Kaynak: İHA