Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Kayseri'ye her sene müjde olarak verilen hızlı tren projesi için yeni açıklamada bulundu. RP Kayseri Milletvekili iken mecliste ulaştırma bakanlığı cevaplaması için soru önergesi veren Mahmut Arıkan'a Bakan Uraloğlu cevap verdi.

Jeofizik Mühendisi Uyardı! Can Kurtarır, Göçük Altında Kalmazsınız Jeofizik Mühendisi Uyardı! Can Kurtarır, Göçük Altında Kalmazsınız

Arikan 1

Bakan Uraloğlu hızlı trenin Kayseri'ye ulaşmasının planlandığı tarihin 2028 olduğunu açıkladı. Bu açıklama, Erdoğan’ın Yozgat mitinginde gündeme geldi ancak Cumhurbaşkanı tarih vermemesiyle dikkat çekti.

Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, henüz seçilmeden Kayseri'ye hizmet etmeye başladıkları belirtti.  Arıkan, "Parti, proje lansman toplantısında suya yüzde 50 indirim vaadiyle dikkat çekmiştik. Ancak, bizim projelerimizin etkisi ve anket sonuçları doğrultusunda, mevcut başkan hizmet vaatlerinin nasıl finanse edileceği konusunu önce gündeme getirdi, sonra yüzde 44 indirimle sağlayacaklarını açıkladı. Madem indirim yapabiliyordunuz neden bu vatandaşa zulüm ettiniz? Elektrik faturasını geçen su faturaları ile vatandaşın bütçesine neden eziyet ettiniz?" dedi.

A R I K A N

Saadet Partisi'ne büyük bir teveccüh olduğunu söyleyen Mahmut Arıkan, "Arama motorlarının verileri ortaya bir gerçeği koyuyor. Burada ankette yaptıklarınız gibi bir oynama yapamazsınız. Kayseri'de geniş bir destek kazandığımızı görünüyoruz. “şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Bolat