Kayseri'de büyük yankı uyandıran taciz olayının ardından birçok milletvekili ve başkan konuya ilişkin açıklamalar yayınladı. Kayseri'yi ayağa kaldıran olaya ilişkin bir tepki de Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan geldi. Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir açıklama yayınlayarak öfke ve kararlılığın gösterilmesi gerektiğini belirttiği 8-9 Ağustos tarihlerini işaret etti.

Kayseri'de Melikgazi'de dün akşam saatlerinde Suriye uyruklu bir şahısın 5 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar etmesi üzerine sokağa dökülen halk arbede çıkardı. Kayseri sokakları savaş alanına dönerken birçok milletvekili ve başkandan konuya ilişkin açıklama gecikmedi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da açıklamalarına bir yenisini ekledi.

'Gelişmeler Zafer Partisi'ni Haklı Çıkarmıştır'

Sosyal medya hesabı üzerinden uzun bir mesaj yayınlayan Özdağ, sığınmacıların ülkelerine dönme vaktinin geldiğini belirterek, "Kayseri'de 6 yaşında Suriyeli bir kız çocuğuna başka bir Suriyelinin tacizi ile başlayan olaylar AKP'nin kontrolsüz sığınmacı/kaçak politikasının ne kadar büyük bir öfke birikimine neden olduğunu ortaya koymuştur. Kayseri gibi milliyetçi, muhafazakâr ve AKP'nin güçlü olduğu bir kentte bile bu kadar öfke birikimi hayra alamet değildir. 13 milyon sığınmacı/kaçağın neden olduğu politik, ekonomik, demografik baskı artık yönetilebilir olmaktan çıkmıştır. Artık 13 milyon sığınmacı/kaçağın vatanlarına dönmesinin vakti gelmiş, geçmiştir. Gelişmeler Zafer Partisi'ni haklı çıkarmıştır" ifadelerini kullandı.

"Öfke ve Kararlılığımızı Kent Sokaklarında En Akıllı Şekilde Gösterelim"

Yahyalı’da Deprem! Yahyalı’da Deprem!

Özdağ paylaşımının detaylarında 8-9 Ağustos tarihlerini işaret ederek şu ifadelere yer verdi:

"Zafer Partisi, 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesini arzu eden herkesi bu talebini dile getirmek üzere 8-9 Ağustos 2024'te Çanakkale'de 57. Alay karargâhının olduğu yerde hem 1915'te ülkemize yönelik işgal girişimini durduran kahraman atalarımızı anmak hem 13 milyon yeni model işgalcinin vatanlarına dönmesini istemek için bütün halkımızı davet etmektedir. Öfke ve kararlılığımızı kent sokaklarında provokasyonlara açık şekilde değil tarihi savaş meydanlarında ve seçim sandıklarında en akıllı şekilde gösterelim”

Kaynak: Özel Haber