Türkiye’nin gündemine oturan ERVA Spor Okulları Projesi’ne bir yenisi daha eklendi. 30’uncu okul bugün Kayseri OSB’de açıldı. 

Kayserili Başkan ilk Hamleyi Bakın Nasıl Yaptı Kayserili Başkan ilk Hamleyi Bakın Nasıl Yaptı

Yeniköy Mahallesi'ndeki okulun açılışına, Vali Gökmen Çiçek, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Kayserispor Kulüp Başkanı Ali Çamlı, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması yapan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, ‘Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı, ahlaklı ve nitelikli olarak yetişmesi için çaba göstermemiz gerekmektedir. Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan ERVA Projesi, bu çabanın en güzel örneğidir. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Vakfı ERVA Spor Okulumuz çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine vesile olacaktır. ERVA Projesine katkı sağlayarak çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine vesile olabilmek için bizler büyük gayret göstermekteyiz. Bu gösterdiğimiz gayretten büyüm mutluluk duyuyoruz’ dedi. 
   
‘Hiçbir gencimizi sahipsiz bırakmayacağız’
  
Vali Gökmen Çiçek ise, ‘Bir amaçla yola çıkmıştık. Her mahallede bir spor okulu açacağız demiştik. Belki bazıları mütevazi olacak. Belki bazıları ilk etapta istediğimiz şekilde olmayacak ama gençlerimiz için mutlaka her mahallede olacak, ücretsiz olacak ve her birini kurumlarımızla birlikte el ele vererek yapmış olacağız. Hiçbir gencimizi sahipsiz bırakmayacağız, hiçbir gencimizi sanatla, sporla uğraşmadan boşta bırakmayacağız demiştik ve o amaçla yola çıktığımız proje ile bugün 30’uncu spor okulumuzu hayata geçiriyoruz. Spor okullarını kurumlarımızla birlikte yapmak istedik. Belediyelerimize söylesek bu okulları açarlardı. Ancak biz istedik ki kurumlarımızla birlikte yapalım. Gençliğimizden hepimiz sorumluyuz. O yüzden kurumlarımızla birlikte yapmak istedik’ şeklinde konuştu.
 

Kaynak: İHA