Kayseri’de teknoloji alanında incelemelerde bulunan Ak Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı Erciyes Üniversitesi Teknopark’ı ziyarette bulundu.

Kayseri’de teknoloji tabanlı çalışmalar yapıldığını belirten Cıngı, “Şehrimizin en güzide ve başarılı kuruluşlarından birisi olan Erciyes Teknopark, mevcut işletmeleri ve yeni atılımlarıyla şehrimizin gelişiminde öncü rolü oynuyor. OSB ve sanayi sitelerinde ki üretim tesislerimizin yanından teknoloji tabanlı elektronik, yazılım, donanım, mobil araçlar, telekomünikasyon, tıp elektroniği, eczacılık, tarım, biyoloji gibi onlarca sahada zihni üretim tapan firmamız Teknopark bünyesinde harika işlere imza atıyor” dedi.  

Cıngı Teknopark Ziyareti.jpg2

Yozgat' ta Deprem Yozgat' ta Deprem

Teknoloji sektörünün büyümesinde önemli etkiler olacağının altını çizen Cıngı, “Genel Müdürümüz Serhat Dalkılıç Talas’ta devam eden villa tarzından yapılanan ve muhteşem bir teknoloji altyapısına sahip yeni Erciyes Teknopark’ta savunma, Telekom ve havacılık sahasındaki başarılı çalışmalarını hepimizin bildiği, ülkemizin dev lider kuruluşları da yerini alıyor. Bu kuruluşların şehrimizde bir ekosistem oluşturarak teknolojik gelişimimize de derinden etkileyeceği ve sektörün büyümesine çok önemli etkiler yapacağının kestirmek zolr değil” diye konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni