Süper Lig'de mücadele eden Kayserispor, 34 haftanın ardından 12 sırada yer alırken 40 puanla haftayı kapattı.

Sezona iyi başlayan ancak devamını getiremeyen Kayserispor, 3 farklı Teknik Direktör ile çalıştı. Çağdaş Atan ile sezona başlayan Sarı-kırmızılılar Recep Uçar yönetiminde 18 hafta maçlara çıktı. Son olarak Burak Yılmaz ile anlaşan Kayserispor 12 haftadır genç çalıştırıcı ile maçlara çıkıyor.

Kayserispor'da bu sezon yaşanan en büyük şanssızlıklardan biri de sakatlanan futbolcular oldu. Sezon içinde sakatlanan futbolcuların ve sezonu kapatan oyuncuların fazla olması son haftalara girilirken Teknik Direktör Burak Yılmaz'ı zora sokuyor.

Julian

Bahoken'in sezon içinde Carole'nin ise son haftalarda yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takımdan ayrı kalmıştı. Carole'nin bu hafta Fatih Karagümrük maçında oynayıp oynamayacağı netlik kazanmadı. Anthony Uzodimma, Majid Hosseini, Ali Karimi ve Julien Jeanvier bıçak altına yattığı için sezonu kapatması bununla beraber Mehdi Bourabia'nın kırmızı kart görmesi kadro kurmakta zorlanan Burak Yılmaz'ı Fatih Karagümrük maçı öncesi düşündürüyor.

Carola Ali Kopya

Önümüzdeki haftalarda yeni sezon planlaması yapmaya hazırlanan Kayserispor Yönetiminin sakatlanan futbolcuların durumunu Teknik Direktör Burak Yılmaz ile beraber değerlendirmesi bekleniyor. Kayserisporlu taraftarlar ise bir sezon içinde yaşanan sakatlıkların çokluğunun normal olmadığını belirterek takımda savaşan mücadele eden futbolcular görmek istediklerini ifade ettiler.

Kayserispor'un Duvarı Bilal Bayazıt Kayserispor'un Duvarı Bilal Bayazıt

Ks Kadro99

Kaynak: ÖZEL HABER