Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in hakkında son günlerde bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Akşener konuyla ilgili açıklama yaparak iddialara yanıt verdi. 

 ‘İddialar Tümüyle Gerçek Dışıdır’

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilegörüşme gerçekleşmesinin ardından yapılan iddialar sonrası Akşener’den açıklama gecikmedi. 

Akşener yaptığı açıklamada iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı. 

"5 Haziran 2024 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı ile yapmış olduğumuz görüşme sonrasında doğru, tarafsız, şeffaf ve sorumlu davranma etiğinden uzak bir kısım gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaları ve görüşme üzerinden medyaya yansıyan asılsız haberleri büyük bir şaşkınlık ve üzüntü ile takip ediyorum. İsmail Saymaz'ın ifadelerindeki şahsıma yöneltilen iddialar tümüyle gerçek dışıdır”

İki Cumhurbaşkanı Bodrum'da Bayramlaştı! İki Cumhurbaşkanı Bodrum'da Bayramlaştı!

‘Hiç Kimseden Açık Veya Örtülü Bir Talebim Olmamıştır’

Sözlerinin devamında ise Akşener, “Bugüne kadar herhangi bir iş insanı veya başka bir kişi adına, yargıya intikal etmiş bir konuda hiç kimseden açık veya örtülü bir talebim olmamıştır. Türkiye’nin herhangi bir yerinde herhangi bir amaçla ofis açmadım. İddialar gerçek dışıdır. En kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımın da bu vesileyle bilinmesini isterim"

Kaynak: Haber Merkezi