Raporlu ilaç yazdıran hastalar için yeni dönem başlarken aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısı 1858'e yükseldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada vatandaşların SMS yoluyla ilaçlara dair bilgilendirileceğini duyurdu.

Raporlu İlaçlarda Yeni Dönem Başladı

Sağlık Bakanlığı'ndan raporlu ilaç yazdırmak ile ilgili yeni düzenleme geldi. Düzenlemeye göre aile hekimlerine artık raporlu ilaç yazabilme yetkisi verildi. Raporlu olarak düzenli şekilde ilaç alan vatandaşların hastanelere gitmesine gerek kalmazken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun açıklamasını alıntıladı.

Sosyal Medyada İnfial Yaratan Skandal İddia Sonrası Sarıgül'den Açıklama! Sosyal Medyada İnfial Yaratan Skandal İddia Sonrası Sarıgül'den Açıklama!

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 "Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1.858’e çıkardık." 

Sonrasında SGK ilaçların listelerini yayınladı. 

‘İlaçların Bu Kapsama Dahil Olacağını Bilgilendireceğiz’

Bakan Işıkhan X hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

 "Raporlu hastalarımızın ilaca erişimini kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1.858’e çıkardık. Sosyal Güvenlik Kurumumuz’un vatandaşlarımıza atacağı SMS’ler ile hangi ilaçların bu kapsama dahil olacağını bilgilendireceğiz"

Kaynak: Haber Merkezi