TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, dijital gündemdeki son gelişmeleri görüşmek üzere Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplandı. Toplantıda, X sosyal medya uygulamasının Türkiye’de temsilcilik açması, sosyal medyada ki trolleşme ve Tiktok uygulaması gibi bir çok konu görüşüldü.

Tiktok Kapatılıyor mu?

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Yayman, yetkililer ile tiktok hakkında yapılan konuşmaya değinerek,  "Aralık ayında komisyonumuza geldi, arkadaşları dinledik. Burada çok önemli, temel sorular soruldu. Kamu Politikaları Direktörü dedi ki, 'Bu soruların bir kısmına sözlü cevap vereceğiz, bir kısmına da yazılı cevap vereceğiz' dedi. Biz de, 'Tamam, olur' dedik. Fakat gelen cevaplar ikna edici ve tatmin edici değil. Ne de sorulan sorulara karşılık geliyor” dedi.

‘Artık Mızrağın Çuvala Sığmadığı Bir Durumla Karşı Karşıyayız’

Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam... Pınarbaşı'na Neler Yapıldı Neler? İşte İlçeye Harcanan Rakam...

Özellikle bu platformda içerik paylaşımları noktasında çok ciddi eleştiriler var diyen Başkan Yayman, “Artık mızrağın çuvala sığmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Son tahlilde, hepimiz milletvekilleri olarak söz hürriyetini, fikir hürriyetini savunuyoruz. Hepimiz sansüre, yasaklamalara karşıyız. Fakat son tahlilde de bir kamu düzeninin sağlanması gerekiyor. Hepimizin çocukları var. Çocukların korunması, ailenin korunması, gençlerin daha sağlıklı bir ruh yapısıyla büyümesi gerekiyor” diye konuştu.

'Türkiye'de de Bu İşin Sonu Yasaklamaya Kadar Gidecek'

Komisyonumuzun bir şeyler yapması gerekiyor diyen Başkan Yayman, “Kişisel olarak komisyonumuz da zaten yasaklamalara karşıyız, fakat son tahlilde de bu konuyla ilgili bizim komisyonumuzun bir şey yapması gerekiyor. Bunu da ben komisyonumuzun takdirlerine ve tartışmalarına sunmak istiyorum. Tiktok’u Amerika'da yasaklıyorlar. Biz yasaklamalara karşıyız, fakat Türkiye'de de bu işin sonu yasaklamaya kadar gidecek. Çünkü maalesef ama maalesef, burada asla sözle, tavsiyeyle, ricayla mesafe alamadığımız bir ilişki var" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi