Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde iki kişinin uğradığı silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Yapılan saldırıda Sinan Ateş’in yanında bulunan Selman Bozkurt ise ağır yaralanmıştı.

Sinan Ateş cinayeti ile ilgili toplam 22 kişi gözaltına alınıp, ardından tutuklanmıştı. Tutuklu bulunan 22 kişi hakkında iddianame hazırlandı. Sinan Ateş’in öldürülmesi ve Selman Bozkurt’un ise ağır yaralanmasına ilişkin hazırlanan iddianame 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

‘Tasarlayarak adam öldürme’, ‘Öldürmeye teşebbüs’, ‘Suça yardım etme’ ve ‘Suça azmettirme’ suçlarından yargılanacak olan 22 tutuklu, 1 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak.

Cinayet sonrası Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, adaletin yerini bulup, katil ya da katillerin gerekli cezayı alması için mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsamda Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Sinan Ateşşş

Ayşe Ateş Paylaşımında, “Bu; sonu ve sonucu belli bir adalet savaşı.

+Bizim arkamızda aziz milletimizin aklı hür, vicdanı hür evlatlarından müteşekkil dağ gibi bir ordu var.

+Öyle bir ordu ki gerçekler ortaya çıktıkça günden güne büyüyor.

-Onlar korkudan küçücük bir tepenin ardına saklanmış.

-Öyle bir tepe ki gerçeği yüze vuran her rüzgârda biraz daha küçülüyor.

+Biz; Bengisular, Banuçiçekler aydınlık yarınların ışıltılı sokaklarında korkmadan yürüyebilsin, akranlarıyla parklarda özgürce oynayabilsen, dilediği her gece babasının göğsünde huzur içinde uyuyabilsin diye bu meydandayız.

-Onlar sokakları karartmak, parkları kapatmak, yuvaları yıkmak için. Siyah ile beyaz, doğru ile yanlış, iyi ile kötü karşı karşıya.

Sinan Ateşşş 2

+Hiç kimsenin şüphesi olmasın, hiçbir suçlu rahat uyumasın. Biz bu savaşı yanımızdakilerle birlikte, adaletin önüne set çekenlere karşı sonuna kadar vereceğiz.

-Sinan'ın katledilmesiyle, bu siyasi cinayetle uzaktan yakından alakası olan her kim varsa bunu her gece uyumadan önce, her sabah uyanır uyanmaz bir kez okusun:

Adaletin gelir kendi

Ne "ağa" der ne "efendi"

Azılı günler tükendi

Yolun sonu görünüyor.

Makamının direği yok

Yiğitliği, yüreği yok

Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında! Başkan Büyükkılıç, Mimarsinan Kurban Pazarında!

Kılavuzun gereği yok.

Yolun sonu görünüyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi