Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında Kayseri’nin  SMA hastası evlatları için çağrıda bulunuldu. Duygu dolu anların yaşandığı açıklama esnasında aileler göz yaşlarına hakim olamadı. SMA hastalığı tedavisi için düzenlenen yardım kampanyası için destek bekleyen aileler, Kayseri’nin hayırseverlerine seslendi. 

Dermansız Bir Dert Değil!  Kampanya Yüzde 49'a Ulaştı!

SMA hastası Aysima Tuna’nın babası “ölümcül bir hastalıkla mücadele ediyoruz, Aysima'nın ve Muhammed'in sesini herkese duyurmamız gerekiyor” dedi.

Sözlerinin devamında, “Her gün biz bu duyguyla uyanıyoruz. Dermansız bir dert değil. Bir çaresi var. Ama güncel kurla 60 milyon TL'yi buluyor bu hastane masrafı. Kampanyamız şu anda  yüzde 49’a ulaştı. Yolun yarısı çok az kaldı. Bugün tamamlansa bugün gitmek zorunda. Çünkü bu evlatların yarını belli değil. Sol ayağında ve sağ ayağında kas kaybı başladı Aysima’nın. Fizik tedavi görüyor. Ve bunun ilerisi yutkunma ve nefes alma, ciğer kasları ve bu cihaz bağlı olarak yaşayacak olması demek oluyor.

Aysima Ve Muhammed İçin Zaman Azalıyor! (1)

Yani zaman varken şu anda sağlıklı beslenip sağlıklı nefes alırken bu ilacı alması gerekiyor. Bütün kamuoyuna, siyasilerimize, bürokrasilere buradan sesleniyorum. Bebeğimizin elinden tutun bizi sahipsiz bırakmayın Melih Eymen kardeşi gibi Aysima da kazansın. Aysima da koşup oynasın. Evladımızı ilaçsızlık yüzünden kaybetmek istemiyoruz” açıklamalarını yaptı.

Aysima bebeğin annesi ise, “Ben bir anne olarak herkese sesleniyorum Ben kızımı kaybetmek istemiyorum. Diğer çocuklar gibi. Koşsun, oynasın istiyorum. Ben çok bir şey istemiyorum. Kızımın yaşamasını istiyorum” diye konuştu.

Bir Kağıt Parçası Yüzünden Kardeşim Toprak Olmasın!
SMA hastası Muhammed Yusuf Aktaş’ın hastanede olduğu için gelemediği belirtilirken ablası Melisa Aktaş, “Üç tane kurtulmuş bir evlat var. Hemen tabii bu büyüklerimizin ve yetkililerimizin öncülüğüyle gerçekleşti. Aynı şey olsun istiyoruz.  Yani gerçekten 6 aydır devam eden bir mücadele var ortada. Ortada iki evlat var. Bir kağıt parçası yüzünden toprak olmasın. Mücadelemizi sonuna kadar veriyoruz. Ama  gerçekten yetişemiyoruz”dedi.

Çorum’da Korkutan Deprem! Çorum’da Korkutan Deprem!

Aysima Ve Muhammed İçin Zaman Azalıyor! (2)

Son 1,5 Kilosu Kaldı!
Zamanın kısıtlı olduğunu belirten Muhammed’in ablası, “İnanın ki  ailemin yüzüne bakamıyorum. Çünkü ailemin o bitkinliği ve çaresizliği beni çok kötü etkiliyor. Bir abla olarak bunu sadece kardeşimi yaşatabilmek için mücadele veriyorum. Her ne olursa olsun ortada iki evlat var dediğimiz gibi. Iki evlat da kurduk İnanın ki bu zor bir şey değildir. Bir gecede hatta bir saatte dahi bitirilecek kampanyalar bunlar. Melek Çınar'da ilacın etkisini gördünüz. İlacın etkisi var. İnşallah en kısa zamanda iki evladımız da alsın istiyoruz.

Aysima Ve Muhammed İçin Zaman Azalıyor! (4)

Muhammet Yusuf şu anda 20 aylığa girdi neredeyse. Tedavisi için 2 yaşını geçmemesi gerekiyor. Ve son bir buçuk kilosu kaldı. Gerçekten  çok kısıtlı bir süremiz var ve zaman bizden çok şey götürüyor. Hani biz bunun farkında olmamıza rağmen çaresiz bir şekilde elimizden bir şey gelmiyor. Büyüklerimizin, yetkililerimizin bu konuda öncü olmasını istiyoruz. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. İnşallah sesimize ses olunacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber