Ne Olmuştu?

Sosyal medya fenomeni olan Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, yakın çevrelerini dolandırdıkları gerekçesiyle 5 Ocak 2024 günü tutuklanmıştı. 150 milyon lira vurgun yaptıkları iddiasıyla gündeme gelen fenomen çiftin adı bu defa da başka bir dolandırıcılık olayıyla anıldı. 'Var Böyle Tipler' isimli sosyal medya kanalıyla tanınan Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, dolandırıcılık iddiası sonrasında yurt dışına çıkmıştı. Ülkeye geri dönen ve tutuklanan çift için Nişantaşı'nda kuaför salonu bulunan Ali K.,'de şikayette bulundu.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 28T154247.343 (1)

Dükkan Açmak Vaadiyle Kandırdı

Uğur Dündar Müge Anlı'ya Yazdı: Sosyal Medyada Çileden Çıktı Uğur Dündar Müge Anlı'ya Yazdı: Sosyal Medyada Çileden Çıktı

Talu çiftiyle iş yerinde tanıştığını ifade eden Ali K., Kıvanç Talu'nun sosyal medya üzerinden kendisine mesaj attığını söyledi. 24 Ekim 2022 günü yaşanan olayda Talu'nun kendisine 'Bir proje var' diyerek teklifte bulunduğunu belirtti.
Kıvanç Talu'nun dükkan açmak istediği olduğu ve Ali K.'ye, Bağdat Caddesi'nde açtığı dükkanda birlikte çalışmak için teklifte bulunduğu öne sürüldü. 

Ali K., kuaför dükkanı bahanesiyle kandırıldığını söyleyerek Talu çiftine 31 Ekim 2023 günü elden 7 bin dolar (224 bin Türk lirası) verdiğini iddia etti. Kuaför dükkanına ortak etme vaadiyle dolandırılan Ali K.'nin şikayeti üzerine Talu çiftine yeni bir soruşturma açıldı.

Şikayetin yapıldığı yer itibariyle dosya yetkisizlik kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Kaynak: İHA