Sosyal medyada 9 Şubat 2023'te şarkıcı Yusuf Güney'in 6 Şubat 2023 depremlerine ilişkin paylaşımına yönelik yorum yaparak hakaret ettiği iddia edilen şüpheli A.A.'ya (54) yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. Son zamanlarda yaptığı astral seyahat açıklamalarıyla sosyal medyanın gündemine oturan ünlü şarkıcı Yusuf Güney bu kez başka bir konuyla gündeme geldi. Paylaşımına sosyal medyada hakaret içerikli yorum yapan şüphelinin  2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. 

"Hakaret İçerikli Paylaşımına Cevap Olarak Paylaşım Yaptım"

Ünlü Fenomen Cinsiyet Değiştirmişti! Açıklaması Olay Oldu! Ünlü Fenomen Cinsiyet Değiştirmişti! Açıklaması Olay Oldu!

Ünlü şarkıcı Yusuf Güney'in paylaşımına hakaret içerikli yorum yazan şüpheli A.A. konuya ilişkin emniyette verdiği ifadesinde, şu ifadeleri kullandı:

"6 Şubat 2023'te çok sayıda insanımızın yaşadığı deprem felaketini yaşadık. Yusuf Güney deprem bölgesinde çektiği videoyu paylaşmıştı. Videoda devletin yetersiz kaldığı şeklinde ve devlet ile yöneticilerini kötülediği söylemleri oldu. Ben de kendisinin hakaret içerikli paylaşımına cevap olarak paylaşım yaptım. Deprem bölgesine giden birilerinin görmüş olduğu eksiklikleri kendisi gidermeye çalışmadan, hiç kimseye yardımcı olmaya çalışmadan devleti kötüleyecek şekildeki paylaşımını yanlış bulduğumdan eleştirimi dile getirdim."

2 Yıl 4 Aya Kadar Hapis Talebi

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede ise şüpheli A.A.'nın sosyal medyada müşteki Yusuf Güney'e yönelik olarak "Havlayana kadar elini bir yere tut şerefsiz sensin" şeklinde yorum yaptığı anlatıldı. Hazırlanan iddianamede, şüphelinin eyleminin uzlaştırma çerçevesinde kaldığı ancak taraflar arasında uzlaşma görüşmelerinin yapılamadığı da belirtildi. İddianamede şüpheli A.A.'nın "sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret" suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Kaynak: İHA