Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Nevşehir’e gitti. Nevşehir Valiliği’ni ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Nevşehir Valisi Ali Fidan’dan kent hakkında bilgi aldı.  Avanos Tarihi Taş Köprü onarım inşaatını inceledikten sonra Ürgüp seçim ofisini ziyaret eden Uraloğlu sektör temsilcileri ile iftar sofrasında bir araya geldi.

Bünyan Açık Cezaevi'nde Neler Oluyor? Bu İmzalar Ne İçin Atıldı? Bünyan Açık Cezaevi'nde Neler Oluyor? Bu İmzalar Ne İçin Atıldı?

Bakan Uraloğlu, “Nevşehir’i çevre illere bölünmüş yollar ile bağladık. Nevşehir’in ilçeleri ile olan ulaşımlarını sağladık. Nevşehir’e otoyolu getirdik. Ankara-Nevşehir-Niğde otoyolunu yaptık. Hava alanı noktasında Nevşehir Kapadokya Havalimanı 700 bin yolcuya hizmet edebilecek kapasitede. Fiziki mekânlarıyla ne Ulaştırma Bakanlığına, ne de Nevşehir’e yakışan bir hava alanı değil. Nisan ayı içerisinde 2 milyon kapasiteli terminal binası inşaatına başlıyoruz. Nevşehir çevre yolu için de çalışmalara başlıyoruz. 2024 yılı yatırım programına aldık” diye konuştu.

Kaynak: İHA