Düzenlenen panele Kayseri Valisi Gökmen Çiçek  başta olmak üzere; ERÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oktay Özkan, Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu, Özvatan Kaymakamı Mine Kurt, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Şükrü Dursun ve Genel Sekreter Prof. Dr. İbrahim Narin de katıldı.

Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı! Kelek Çıkan Karpuzu İade İsteğine Pazarcı Bıçakla Karşı Çıktı!

Panelde konuşma yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Turizm Fakültesi'nde okuyan öğrencilerin milli bir görev yaptığını belirterek sözlerine şöyle devam etti; "Bugün turizm fakültelerinde okuyan öğrenciler bu memleket için milli görev yapıyor.

Bu memleket dışarıdan para getirmek için nasıl mühendislik çalışmaları yaparak dışarıya ürün satanları istihdama katkılarından dolayı alkışlıyorsak turizmde faaliyet gösterenlere de ekonomiye katkılarından dolayı sonsuz teşekkür etmemiz lazım.

Vali Turizm

Çünkü istihdama bu kadar çabuk katkısı olan, bir ülkeye bir vilayete bu kadar katkı sağlayan başka bir sektör ben bilmiyorum. Mühendislik fakülteleri neyse belki de daha önemlisi turizm fakülteleri" diye konuştu.

Vali Çiçek Turizm okuyan öğrencilerin kafasında başka sektörler olmasından üzüntü duyduğunu ifade ederek bu bölümü okuyan öğrencilerin memleket için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Güllü ise, "Turizme odaklanmış bir Valimiz, bir Belediye Başkanımız, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz, sektör temsilciliklerimiz ve Üniversitemiz bulunmakta. Bu şanstan dolayı bu nitelemenin abartılı olmayacağı görüşündeyim" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek