İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya geçtiğimiz günlerde gündüz kuşağı programlarına sert eleştirilerde bulunmuştu. Müge Anlı'dan Ali Yerlikaya'ya canlı yayında yanıt geldi.

"Bu Yayınlarda Etik Değerlerden Sapmalar Var"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın bir toplantıda gündüz kuşağı programlarına yönelik şu ifadeleri kullanmıştı.

"Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var?"

"Suçu Aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın İşi"

Bu tür yayınları kabul etmediğini belirten Yerlikaya, "Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı'nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı'nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV'lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması" şeklinde konuştu.

Çoğu zaman eleştirilen ve yayından kaldırılması talep edilen Gündüz Kuşağı programları hakkında Ali Yerlikaya'nın açıklamaları gündem oldu. Müge Anlı'dan bu konu hakkında yanıt gecikmedi.

"Taş Altında Kalırım Laf Altında Kalmam"

İlkokulda Skandal! Ünlü Rapçi Çocuklara Ahlaksız Sözlerle Şarkı Söyledi! İlkokulda Skandal! Ünlü Rapçi Çocuklara Ahlaksız Sözlerle Şarkı Söyledi!

Bugünkü programda isim vermeden açıklamalarda bulunan Müge Anlı şu ifadeleri kullandı:

"Bu konularla ilgilenen baştaki adamlar televizyon programlarına laf söyleyene kadar işleyişle ilgili vatandaşların ne düşündüğüne kulak versinler. Çok söyleyecek lafım var. Söylemekten de çekinecek bir durumum da yok. Ama şahsi olarak bana bir şey söylendiğinde cevap vermeyi prensip edindiğim için şahsen söylendiğinde cevap veriyorum. Taş altında kalırım laf altında kalmam. Hele ki haklı olduğumu bildiğim hiçbir konuda. Bunu da popülasyon yaratmak için söylemiyorum."

Kaynak: Haber Merkezi