2 Haziran günü tekrarlanacak Pınarbaşı seçimleri öncesinde, siyasetçiler Pınarbaşı için kendi adaylarını desteklemeye devam ediyor. Resmi olmayan sonuçlara göre çok az oy farkı bulunan CHP adayı Deniz Yağan ile Cumhur İttifakı adayı Memduh Uzunluoğlu arasında geçebileceği öngörülen 2 Haziran seçimleri için iki taraf arasında zaman zaman sözlü tartışmalar da yaşanıyor. 

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Pınarbaşı için MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sözünü alıntılayarak; “Pınarbaşı inşallah yüzümüzü kara çıkarmayacak, Pınarbaşılı kardeşlerimiz başımızı öne eğmeyecektir. Demokratik erdem ve güven içinde yapılarak Belediye Başkanımız Menduh Uzunluoğlu'yla Pınarbaşı ilçemiz 'Yola devam' diyecektir” dedi.

Acılı Eş, Silahlı Saldırıya Uğrayan Eşini İlk Kez Gördü! Acılı Eş, Silahlı Saldırıya Uğrayan Eşini İlk Kez Gördü!

Pınarbaşı sevdamız seçim propagandası değildir diyen Kayseri Milletvekili Ersoy, TBMM’de Pınarbaşı’yı kaç kez gündeme getirdiğini de belirterek; “Bunun ispatı 6 yıllık milletvekilliğimiz sürecidir. Geçtiğimiz 6 yıla şöyle bir dönüp baktığımızda genel kurul ve komisyon konuşmalarımda toplamda 19 kez Pınarbaşı ilçemizi dile getirdiğimizi, Pınarbaşı'yla ilgili 4 kez Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi vermiş olduğumuzu; talep edip yakından takipçisi olarak Pınarbaşı'mıza tam donanımlı, tribün ve soyunma odaları bulunan sentetik çim futbol sahası kompleksi, bunun yanı sıra Pınarbaşı Devlet Hastanemize palyatif bakım merkezi kazandırdığımızı; 

Şehit Arda Şen Göleti projemizi, yeni kaymakamlık binamızı, doğalgaz hattı projelerimizi ve bunun gibi birçok projeyi çabalarımız neticesinde ilçemize kazandırdığımızı görmekteyiz; hepsi belgelidir ve tutanaklarda geçmektedir. Sözün özü, sevdamız Pınarbaşı için yaptıklarımız bellidir. Bugün yaptık, yarın yine yapacağız; bundan herkes emin olmalıdır. 6 yıldır basmadık toprak, sıkmadık el bırakmamışız.

Kaynak: haber merkezi