Dünya Yatırımcı ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kızılöz, Deniz Postası TV’de yayın konuğu oldu. Burada derneğin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Kızılöz, 11 Mayıs’da düzenlenecek İş Adamları Toplantısı’na Kayserili iş adamlarını davet etti.

7 Kıta 10 Bölgede!

SGK Uzmanı Ara Zam Tablosunu Açıkladı: Daha Fazla Olacak! SGK Uzmanı Ara Zam Tablosunu Açıkladı: Daha Fazla Olacak!

Derneğin vizyonundan bahseden Ahmet Kızılöz, “ 7 kıta 10 bölgede faaliyet gösteren Dünya Yatırımcı ve İş Adamları Derneği 20 ülkede temsilcisi bulunan bir dernek. Herhangi bir siyasi partinin uzantısı olmayan iş adamlarının olduğu bir dernektir. Ağırlık olarak ihracatı önemseyen, istihdamı artıran, iş adamlarıyla dünyayı buluşturan iş adamları derneğidir” dedi.

Üyelik İçin Tek Şartımız Var!

Derneği üye olmanın tek şartını açıklayan Başkan Kızılöz, ”2016’da kuruldu her meslekten her sektörden üye olunabilir. Tek bir şartımız var herhangi bir yüz kızartıcı suç işlememiş olmak gerekiyor. En büyük şartımız dürüst olmaktır. Bu şartları taşıyan herkes üye olabilir” diye konuştu.

Dünya Yatırımcı Ve İş Adamları Derneği Toplantı

Toplantıya Davet

11 Mayıs’da düzenlenecek İş Adamları Toplantısı’na herkesi davet eden Kızılöz, “DUYSİAD uluslarası ticaret köprüsü altında, yurtdışı ve yurt içi üyelerimizi buluşturduğumuz bir toplantımız var. 11 Mayıs 2024 tarihinde saat 10.30’da, İstanbul İkitelli OSB MASKO Mobilyacılar sitesinde gerçekleşecektir. Yaklaşık 20 ülkeden 50 yabancı katılıyor. 75 kişi düşünmüştük ama şuanda 125 kişiyi buldu. İhracaat yapmak isteyen bütün üyelerimiz davetlidir. Üyelerimiz dışında katılım bir defaya mahsus vardır” açıklamalarını yaptı.

Duysi̇ad Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kızılöz Deniz Postası

Cemaatle Siyasi Partiyle İşimiz Yok!

Derneğin kuruluşunu ve siyasi parti uzantısı olmadığına vurgu yapan Kızılöz sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz bu derneği 13 kişiyle kurduk. Devletin parasıyla değil. Herhangi bir siyasi partinin uzantısı değiliz. Siyasi partilerle birlikte derneklerin de ömrü bitiyor. Biz kimiz? İş adamıyız. İş adamlığımızı yapmamız lazım. Cemaatle, siyasi partiyle işimiz yok”

Kayseri Böylesini Görmedi!

DUYSİAD’ın amaçlarını anlatan başkan Ahmet Kızılöz, ” Amacımız yedi kıta 10 bölgede ticaret merkezleri açıp insanlarımızı, şehirlerinde, köylerinde dolaşır gibi ticaret yapmaları için o ülkelere taşımaktır. Yurt dışı faaliyetlerimiz ağırlıklıdır. Neler yaptınız diyeceksiniz. Geçen sene 2022’de ekonomik sıkıntıya girildiği  dönemde biz 18 ülke getirdik. Özel bir otelde 200 iş adamı topladık ve İngiliz televizyonlarına haber olduk. Çünkü dünyada aşırı derecede bir ekonomik durgunluk vardı. O faaliyetimizde insanlarımızı ikili görüşmeler yaptırıp toplantı yaptık ve iş görüşmeleri yaptırdık. Daha sonra 15 Eylül’de Kayseri'ye 12 ülke getirdik. Yine özel bir otelde 300 kişiye konferans verdik. Kayseri'yi tanıttık.  

Ve Kayseri’nin ömrü hayatında ilk kez en büyük 13 ülkenin getirilerek sosyal faaliyet ve  ikili ticari ilişkiler kurulmuştur. Bu konuda sürdürülebilirlik önemlidir. Sürdürebilenler ticaret yapmıştır. Sürdüremeyenler masa başında bırakanlar da yapmamıştır” ifadelerini kullandı.

Kayserililere Fırsat!

Son olarak DUYSiAD tarafından İstanbul’da düzenlenecek toplantıya Kayserili iş adamlarını davet eden yönetim kurulu başkanı Ahmet Kızılöz sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Büyük toplantılarımıza davet ediyoruz. 11 Mayıs’taki toplantı KOBİ'ler için, Sanayiciler için çok önemli. Bu fırsatı kaçırmayın. Bakın, üyeler dışında kabul etmiyoruz. Kayserili hemşerilerimizi kabul edeceğiz. Çünkü doğduğum topraklara hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber