Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte tarım ve gıda ürünleri ihracatının 21 yılda 12 kat artarak, 51 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Bakan Özhaseki Uyardı! Kayserililer, Bunu Yapmayın! Bakan Özhaseki Uyardı! Kayserililer, Bunu Yapmayın!

Kayseri’yi tarım şehri haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, üreticilere sunduğu desteklere aralıksız sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre Kayseri’deki tarım ürünü ve gıda üretiminin 21 yılda büyük bir artış gösterdiğini ifade etti.

İhracat Tutarı 51 Milyon Dolara Yükseldi

2002 yılı tarım ve gıda ürünleri ihracat tutarının 4,3 milyon dolar olduğunu, son verilerde ise 2023 yılı tarım ve gıda ürünleri ihracat tutarının 51 milyon dolara yükseldiğini belirten Başkan Büyükkılıç, kentte tarım ve gıda ürünleri ihracatının 21 yılda 12 kat arttığını belirtti.

Tarım Şehri

Büyükkılıç, tarımsal üretime yönelmek ve üretim yapan çiftçiye destek olmak amacıyla çalışmaların tüm hızıyla yürüyeceğini vurgulayarak, “Her alanda çiftçilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz. Desteklerimizi fazlasıyla sürdürüyoruz. Rakamların da gösterdiği gibi çiftçilerimiz üretiyor, ülkemiz kazanıyor, ilçelerimiz ve şehrimiz kazanıyor. Çiftçilerimizin ürünleri bol, kazançları bereketli olsun” dedi.

‘Kendi kendine yeten şehir, kendi kendine yeten ülke olmak, olmazsa olmazımız’ diyen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin üreten bir şehir olmaya, kendi kendine yeten bir şehir olmaya devam edeceğini ifade etti.

Muhabir: KURUM BÜLTENİ