Çorum’da Korkutan Deprem! Çorum’da Korkutan Deprem!

CHP Büyükşehir belediyesi meclis başkanvekili Özgür Özer ile Hacılar belediye başkanı Bilal Özdoğan arasındaki gerginlikte, Pınarbaşı seçimleri ile ilgili karşılıklı tartışma yaşandı.
Özgür Özer'in YSK kararı ile tekrarlanacak seçimle belirlenecek Pınarbaşı belediye başkanının, meclise katılamadığını belirtmesi üzerine gerginlik yaşandı. Özgür Özer, 'Pınarbaşı'nda hukuksuzluk' var demesi sonrasında, Hacılar belediye başkanı Bilal Özdoğan, tepki gösterdi. Bilal Özdoğan, YSK kararlarını hatırlatarak, saygı duyulmasını gerektiğini söyledi.

Meclis Tartışma (2)
Özvatan belediye başkanı ve Büyükşehir belediyesi MHP Grup başkanvekili Halit Demir'in tartışmaya katılması, gerilimi kısa sürede yükseltti.
Karşılıklı diyalogların ardından, Büyükşehir belediyesi başkanı Memduh Büyükkılıç, ortamı yatıştırdı.

İkili Meclis Toplantısı boyunca böyle görüntülendi.

Meclis Tartışma (1)

Meclis toplantısı sonrası Deniz Postası TV mikrofonlarına konuşan CHP Büyükşehir belediyesi meclis başkanvekili Özgür Özer, tepkileri yersiz buluyorum diyerek, "Büyükşehir belediye başkanımız 16 ilçe belediye başkanımızla görevimizin başındayız demesi üzerine ben Meclis Grup Başkanvekili olarak söz aldım. Burda malesef bir ilçemiz yok. Pınarbaşı ilçe başkanımız burda yok. 2 meclis üyesi de burada yok.

Özgür Özel Memduh (2)

Bunu hatırlatmak istedim o sırada gerginlik yaşandı. İtiraz edenler oldu, mahkeme kararı var o konuya girme diye. Benim o andaki amacım şuanda buradaki bir belediye başkanının olmadığı ve bunun da halk tarafından bilinmesiydi. Orda kötü bir niyetimiz yok ama yapılan 'Hukuksuzluk'un yanlış davranışların burada seslendirilmesi gerekiyor. Tepkileri yersiz olarak buluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber