Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısına başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, basın mensupları ve davetli üniversite öğrencileri katıldı.

90 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Buyuksehir Belediye Meclisi4 (1)

Yakut Mahallesi İçin Kütüphane

AYM'den Yüzbinlerce Kamu İşçisini İlgilendiren Karar AYM'den Yüzbinlerce Kamu İşçisini İlgilendiren Karar

Yakut mahallesinde şahsa ait olan dükkanın 5 yıllığına kiralanarak bölge halkı için kütüphane olarak kullanılma kararı oy birliği ile mecliste kabul edildi. Başkan Büyükkılıç yaptığı açıklamada, “Yakut Mahallemizde kiralama yapıyoruz, içerisini düzenledik, hazır inşallah. Yakut Mahallesi’ndeki gençlerimizin daha donanımlı, daha eğitimli, günün koşullarına uygun kitaplar ve dijital ortamın yanı sıra çayı, çorbası, interneti de bedava olmak üzere hizmet almasını sağlayacak önemli bir çalışma. Amaç, insan odaklı hizmet üretmektir” diye konuştu.

Buyuksehir Belediye Meclisi5 (1)

Büyüktuzhisar’a Doğalgaz Geliyor

Meclis üyeleri tarafından, Bünyan İlçesi, Büyüktuzhisar Mahallesi’nin Kayserigaz lisans alanı içerisine dâhil edilmesi için yapılması gereken işlemlerin EPDK nezdinde taahhüt edilmesi amacıyla her türlü sözleşme, anlaşma,  protokolleri imzalamak ve yürütmek üzere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç veya Genel Sekreter Av. Hüseyin Beyhan'a yetki verilmesi talebi de görüşüldü.

Başkan Büyükkılıç, “Büyüktuzhisar bölgesine doğalgaz çalışması ile ilgili yapılacak, orada kaldırımlar ve yollarla, geçtiği yerlerdeki iyileştirme gibi hizmetleri tamamlama bağlamında talep gelmiş oluyor. Kabulünü oylarınıza sunuyorum. Büyüktuzhisar’a doğalgaz şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Talep, oy birliği ile kabul edildi.

Buyuksehir Belediye Meclisi3 (1)

Akıllı Şehircilik Daire Başkanlığı

Akıllı Şehircilik Daire Başkanlığı için yapılacak düzenlemeler de oy birliği ile meclis de kabul edildi.

Başkan Büyükkılıç, davetli üniversite öğrencilerine dönerek; ” Gençler sizlere dönük, kurum ve kuruluşlarla şehrimizi geleceğe hazırlama bağlamında ilgili bir daire oluşturuyoruz. Oraları aşındırın, gelip gidin, hizmetlerin daha fazla gelmesini de sağlamış olun” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, gündem maddelerinin oylanarak karara bağlanmasının ardından meclis oturumunu kapatarak alınan kararların hayırlara vesile olmasını diledi.

Buyuksehir Belediye Meclisi2 (1)

Muhabir: Ali Yalçıntaş