Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz aylarda suya yüzde 20 indirim yaptıklarını açıklamıştı. Belediyenin aldığı bu karar diğer partiler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Son olarak dün büyükşehir belediyesinden suya ikinci indirim haberi geldi. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, suya yüzde 30 indirim yaptıklarını açıkladı.

Yozgat' ta Deprem Yozgat' ta Deprem

Bu kararın ardından CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den tepki geldi. Keskin yayınladığı yazılı açıklamada, “ Seçim yatırımı olduğu gün gibi ortada, madem bu iş olabiliyordu da daha önceleri nerelerdeydiniz? Hani maliyet pahalıydı, hani suya zam yapmak zorunluydu. Tabi 31 mart seçimi Büyükkılıç’ın aklını başına getirdi. Çünkü anketlerde oylar düşüyor. Kamuoyunda ‘yeter artık hep aynı kişiler mi şehri yönetecek niye kimse oturduğu yerden kalkmak istemiyor’ sitemi aklılarını başlarına getirdi ve suya üst üste iki kez indirim yaparak vatandaşı düşündüklerini kanıtlamaya çalışıyorlar. O halde doğalgaz ve elektriğe de indirim yapında samimiyetinizi görelim “ ifadelerini kullandı.

‘Her Yer AKP Bayrağı, Her Yer Çadır’

Sokak ve caddelere asılan parti bayraklarına değinen Başkan Keskin, “Bu değirmenin suyu nerden geliyor. Her yer AKP bayrağı, her yer çadır. Vatandaşın parasını siyasi yatırım olarak harcıyorlar. AKP genel başkanı geliyor diye meydandaki kırık dökük parkeleri de yeniliyorlar daha önce basın yazdı, TV’ler bas bas bağırdı hiç oralı olmadılar. Söz konusu genel başkanlarının mitingi olunca seferber olup taşları yeniliyor ve sağlamlaştırıyorlar. Vatandaşın şikayeti ancak Tayyip bey mitinge geliyor diye cevap buldu” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi