CHP Kayseri İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, ve partililer katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “Yaklaşık bir aydır Pınarbaşı’nı konuşuyoruz. Tüm belediyeler göreve başladı ama biz hala Pınarbaşı’nı konuşuyoruz. Gönül isterdi ki bu seçimde müdahale olmasın. Sandıktan çıktık ama YSK’dan çıkamadık. Daha öncede aynı şeyler yaşanmıştı şimdide aynısı yaşandı. Seçimde başından sonuna kadar Başkanımız 324 oy farkı ile seçimi kazandı. Sonradan yaşananları siz biliyorsunuz ki tekrar etmeme gerek yok. Bizim arzumuz Pınarbaşı halkının özgür iradesi sandığa nasıl yansıdıysa öyle çıkması” dedi.

‘Pınarbaşı’nda Madencilik ve Fabrika Alanları Kapandı’ ‘Pınarbaşı’nda Madencilik ve Fabrika Alanları Kapandı’

‘Pınarbaşı Mağdur’

Konuşmasına devam ede Genç, “Pınarbaşı mağdur, göç veriyor. Pınarbaşı’nda çalışan memurlarımız ne yazık ki ilçede yaşamıyorlar. Pınarbaşı’nın 60 köyünde camisinin imamı yok. Okullar sınavlarda başarısız. Tarım ve hayvancılıkta geriliyoruz. Biz diyoruz ki ilçede istihdam yaratalım, öğrenci sayılarını arttıralım ama onlar diyor ki ezan susmayacak bayrak inmeyecek. Onlar hala seçim sonuçlarını algılayamıyorlar. Milletle didişen kazanamaz, kaybeder. Bir takım yollarla belki kaybettirebilirsiniz ama sandık başında değil. Pınarbaşı geleceğini kendi karar versin. Türkiye’de Milliyetçilik konusunda kimse birbiriyle yarışmasın. Gelin hizmet siyaseti yapalım, yapacaklarımızı konuşalım. Gitsinler o köy yollarına baksınlar, önce o yolları yapsınlar. Şunu yapacağız, bunu yapacağız diyorlar hiçbir şey yapmıyorlar.  2 Haziran’da Pınarbaşı halkı gereğini yapacaktır, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber