Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla emekliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek zam haberini bekliyor. Erdoğan, Kayseri’de düzenlediği mitingde emeklilerin banka promosyonları ile ilgili artışa gidildiğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de Bursa’da miting düzenledi.

Mitingde emekli maaşları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu an dünyadaki tüm ekonomileri zorlayan en büyük sorun, son 50-60 yılın zirvesinde seyreden yüksek enflasyondur. Avrupa'sından Amerika'sına, herkesin kontrol altına almaya uğraştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesimlerimiz de çalışanlarımız ve emeklilerimizdir” dedi.

Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu? Büyükşehir Meclisi'nde Yeni Dönem Başladı! Yeni Komisyon Üyeleri Belli Oldu?

 ‘Tekrar Masaya Yatıracağız’

Biz yılbaşında hem asgari ücrette hem emekli maaşlarında yaklaşık yüzde 50 oranında artışlar yaptık diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimizin ikramiyelerini de aynı oranda artırdık. Helal olsun. Ayrıca bir defaya mahsus 5 bin lira ödemede bulunduk. Öncesinde 16 milyon emeklimizin tamamına, tek sefere mahsus 5’er bin lira ödemede bulunduk. Şimdi de banka promosyonlarını 8 bin lira ile 12 bin lira arasına yükselttik. Emeklilerimize yeni bir imkan sağladık. Önümüzdeki temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” diye konuştu.

Kaynak: DHA